Odneste si z knihovny na léto prezenční výpůjčku domů

Znáte to jistě i vy sami: zavítáte do tajemného prostředí knihovny a na regálu objevíte svazek, který prostě musíte mít. Už jej třímáte v podpaží a míříte k výpůjčnímu pultu, kde vás však knihovnice nemilosrdným gestem zastaví. Smutně odnášíte knihu s oranžovým puntíkem na hřbetu zpět, protože víte, že prezenční výpůjčku vám domů zkrátka nedají. Na Filozofické fakultě však toto léto možná štěstí mít budete.

Knihovna FF MU na léto půjčuje prezenční knihy domů. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu

Ústřední knihovna FF nabízí studentům možnost odnést si až tři prezenční výpůjčky domů na celou dobu, kdy bude v létě knihovna uzavřena. Podmínky jsou ovšem striktní, knihy je možné si vypůjčit jen v pátek 26. června od 12 do 17 hodin a o měsíc později, 27. července ve 13.00, už musejí být vráceny. Za každou hodinu, o kterou se opozdíte, by vám totiž knihovna naúčtovala desetikorunovou pokutu.

Další podmínkou je, že kniha, kterou si chcete půjčit, musí být ve volném výběru a nesmí se jednat o unikát nebo vzácný tisk. Pozor je také třeba dát na vracení výpůjček pomocí biblioboxu, umístěného u vchodu do budovy C. Knihu je do něj možné vhodit, ale z čtenářského konta bude odečtena až následující den, pokuta za pozdní vrácení by pak mohla být o dost vyšší.