Agentky z budoucnosti přemístí na divadelní prkna bio divadlo Napříč.cz

Bio divadlo Napříč.cz uvede v premiéře Kozy a kvéry 4, první světový "můvíkál". Hra netradičního formátu se uskuteční v úterý 8. prosince v sedm hodin večer v prostorách divadla Buranteatr. 

Diváci se mohou těšit na akční i bizarní scény. Foto: Facebook/Napříč.cz

Scénář Koz a kvérů 4 přenáší formát béčkových agentských thrillerů z televizních obrazovek a filmových pláten na divadelní jeviště. Číslovka čtyři v názvu odkazuje na tři předchozí díly. Kdo je neviděl, nemusí se bát – děj ve čtyřce navazuje na předchozí jen velmi volně. Příběh zasazený v roce 2037 zaplétá čínská mafie, americká tajná služba i ruská vláda.

Prostřednictvím podivných jmen postav či nepochopitelných filmových efektů chce spolek parodovat vykonstruovanost dnešní populární zábavy. „Obvykle se divadlo inspiruje v klasických či hodnotných filmech, zde je naopak záměrně inspirováno zábavou tzv. pokleslou,“ upřesnil režisér Robert Král.

Jak uveřejněný trailer dokládá, o akční a bizarní kousky nebude nouze. Vstupné je sto padesát korun, pro studenty sto dvacet korun. Rezervaci lze provést na stránkách divadla.

Zlata Bauerová