Divadlo zavoní kávou na festivalu Brněnský Lunapark

Vybrané brněnské kavárny již po osmé ovládnou divadelní soubory, které v šestnácti jarních večerech ukáží to nejlepší, co si pro diváky připravily.

Foto: Brněnský Lunapark/www.brnensky-lunapark.cz

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě startuje 30. března představením „Kompost“ spolku Napříč.cz a potrvá do 28. dubna, kdy bude ukončen Extraktem z divadla poPUD. Opera „Čaroděj a jeho sluha”, která měla Lunapark původně otevřít, byla zrušena. Multižánrový divadelní festival je otevřený všem, kteří chtějí zažít divadelní představení v netradičním provedení a s dobrou kávou v oblíbených brněnských kavárnách. Vstupné je dobrovolné, výjimkou je hra „Alenka v říši znaků“ v podání Buranteatr, která se koná v divadle.

Cílem organizátorů je seznámit veřejnost s nezávislými divadelními spolky a nabídnout netradiční a blízké spojení mezi aktéry a návštěvníky, stejně jako mezi divadly a kavárnami. Několik večerů proto bude patřit i improvizaci, při které budou diváci moci zasahovat a ovlivňovat představení. Nedílnou součástí je i hudba lokálních umělců.

Festival pořádá Kulturárium ve spolupráci se studenty a Ústavem hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Pro více informací a kompletní program navštivte stránky www.brnensky-lunapark.cz

Tereza Vlčková