Doplnit si rozvrh můžete do října

Cítíte, že vám tento semestr v rozvrhu něco chybí či přebývá, a nevíte si s tím rady? Nezoufejte, máte ještě pořád dost času s tím něco provést. Do prvního října si můžete přihlašovat a odhlašovat předměty.

Foto: Ester Dobiášová / Lemur

Uběhl přesně týden od začátku podzimního semestru a většina z nás má svůj rozvrh hodin zaregistrovaný již nějaký ten pátek. Každý, kdo chodí na vysokou školu, ví, jak neskutečně obtížné občas bývá zaregistrovat si předměty, které nás budou bavit. Ačkoliv je už půlka září, stále je v katalogu předmětů poměrně slušný výběr zajímavých kurzů.

Univerzita nabízí kurz žonglování i neobvyklé jazyky

Pro ty, kteří marně čekali na volné místo v některém předmětu na Fakultě sportovních studií, mám dobrou zprávu. Pod kódem p952 se skrývá velmi netradiční sportovní aktivita, a sice žonglování. Pokud bychom se na vysoké škole měli za semestr naučit alespoň jednu novou dovednost, proč by to nemohlo být zrovna žonglování?

Obohatíte si rozvrh díky předmětům z různých fakult. Foto: David Klement / Lemur

Pro studium na vysoké škole je nutné znát alespoň jeden cizí jazyk na dobré úrovni. Ovšem kdo z nás neumí anglicky? Pokud chcete být originální a získat tak novou kolonku ve svém životopisu, co takhle dát šanci například bulharštině? Nabídka jazyků na Filozofické fakultě je obrovská a tak je možné si vybrat ten nejoriginálnější z nejoriginálnějších. Volná místa stále ještě nabízí výuka ukrajinštiny, slovinštiny, hebrejštiny, japonštiny nebo chorvatštiny a kurzy jsou určeny nejen pro začátečníky, ale i pokročilé.

Pokud před každým proslovem před cizími lidmi chytáte křeče do břicha a v krku máte knedlík, zkuste předmět Komunikační trénink – XS451. Na seminářích se naučíte, jak přednášet projev, ovládat své zlozvyky při konverzaci a jak dávat kvalitní zpětnou vazbu.

Předmět ve Scale nebo bohové antického světa

Studenti mohou sbírat kredity i za sledování filmů. Foto: Jitka Janů / Lemur

Kurz Uměnovědný biograf nabízí studentům zadarmo možnost trávit pondělní odpoledne v univerzitním kině Scala. Navíc je poměrně štědře kreditově ohodnocený. Za jeden semestr můžete dostat čtyři kredity. V široké nabídce projekcí jsou nejen filmy či dokumenty, ale například i opery. Celý výčet projekcí najdete v ISu pod kódem US_40.

Zajímavý kurz Antická mytologie: bohové, pod označením LJBcB07, nabízí studentům možnost zorientovat se v antickém řeckém a římském božstvu. Součástí přednášek bude především řecká a římská mytologie. Dozvíte se nové informace o olympských božstvech, božstvech osudu, mořských božstvech, pozemských božstvech i božstvech z podsvětí. Kurz je zakončený kolokviem a ohodnocený třemi kredity.

Ačkoli má málokdo mnoho času nazbyt, byla by škoda nevyužít šance a nezapsat si ani jeden „céčkový“ předmět. Ve studijním katalogu jich zbývá stále ještě mnoho a čas na rozmyšlenou máte do prvního října.

Radka Konečná