Dopravní podnik sliboval lidem na Facebooku mávátka. Má to ale háček: žádná nemá

Brněnský dopravní podnik na sociální síti Facebook vyzýval lidi, aby si přišli na pobočky pro mávátka, kterými mohou mávat na přijíždějící tramvaj či autobus na zastávkách na znamení. Redaktor Lemura však zjistil, že ani na jedné z poboček, kde by mávátka měla být ode dneška k dispozici, nikdo však o ničem nevěděl a žádné terčíky neměli. Ptali jsme se i řidičů autobusů a tramvají. Ani jeden z dotazovaných o těchto mávátkách nevěděl.

Foto: David Klement / Lemur

Lišící se příspěvky na Facebooku dopravního podniku. Foto: Michael Bouška / Lemur

Dopravní podnik dnes v 9:22 uveřejnil příspěvek, že by měla být mávávtka dostupná, avšak na pobočkách o ničem nevěděli. Podle zaměstnance DPMB, který nechtěl být jmenován, nebyly terčíky na pobočkách kvůli zpoždění tisku. „Terčíky už jsou údajně vytištěny, teď se to vysekává, protože mají mít výsek,“ uvedl. Po dotazu Lemura dopravní podnik příspěvek na Facebooku změnil. Podle tohoto příspěvku by terčíky měly být přístupné až od pátku.

Terčíky měly být rozlišeny barvami podle druhu cestujících. „Pro různé skupiny cestujících jsou určeny různé barvy terčíků. Pro školky červené, pro seniory oranžové, pro handicapované osoby modré, cyklistům je určena barva zelená. Pro maminky, ale nejen pro ně, je připraven růžový terčík s obrázkem kočárku a pro ostatní cestující univerzální žlutý terčík,“ popisuje mávátka na Facebooku dopravní podnik.