Fakulta informatiky se vybarví. Filmový festival přinese třináct soutěžních snímků

Studenti Fakulty informatiky pořádají v pátek 18. května již osmnáctý ročník filmového festivalu. Stejně jako v minulém roce mohou návštěvníci přijít nejen na samotnou Fakultu informatiky, ale i do Univerzitního kina Scala.

Foto: Jitka Janů/ Lemur

Již osmnáctý Filmový festival Fakulty informatiky přivítá tento pátek v 19:30 návštěvníky, které čeká třináct soutěžních filmů a také šest bonusových. Stejně jako v minulém roce se i letos bude festival konat jak na Fakultě informatiky, tak v Univerzitním kině Scala. V závěru večera budou moci diváci hlasovat pro svůj nejoblíbenější snímek.

Mottem letošního ročníku je „Vybarvi se“, které má symbolizovat proces kreativního myšlení, vystoupení z šedi a změť myšlenek, nápadů a inovací. Symbolizovat má také proces dospívání. Sám filmový festival totiž dosáhne svých osmnáctin.

Filmový festival tradičně pořádá Fakulta informatiky Masarykovy univerzity. Studenti vytváří soutěžní snímky jako součást předmětů PV110 a PV113. Festival vznikl v roce 2001, kdy studenti natočili prvních deset soutěžních filmů. Pro velký úspěch v prvním roce se fakulta rozhodla festival zopakovat a od té doby ho pořádá každoročně.