Film nebo Nic. Fakulta informatiky uspořádá v květnu filmový festival

Studenti Masarykovy univerzity budou moci 19. května navštívit filmový festival, který pořádá Fakulta informatiky. Návštěvníci se v kině Scala, případně přímo na půdě fakulty, mohou těšit na studentské i profesionální filmy. Tvůrci do nich museli zapracovat odkaz na Masarykovu univerzitu.

Foto: Jitka Janů/ Lemur

Filmový festival Fakulty informatiky mohou zájemci navštívit 19. května. Devatenáctý ročník s tématem “Nic” se bude konat na dvou místech najednou – v univerzitním kině Scala a přímo v budově Fakulty informatiky. „Letošní ročník filmového festivalu je zařazen do programu festivalu MUNIFESTO, který pořádá univerzita na počest výročí sta let od založení. V promítaných krátkometrážních filmech se proto musí objevit odkaz na Masarykovu univerzitu,“ sdělil za organizátory Adam Ivora. Zatímco předchozí ročníky byly čistě studentské či amatérské, letos festival přivítá i profesionální snímky.

Většina filmů vzniká v rámci předmětů PV110 Základy filmové řeči a PV113 Produkce audiovizuálního díla, které jsou otevřené zájemcům z celé univerzity. Studenti se v nich učí, jak se filmy tvoří. Velký důraz je kladen také na tvorbu scénářů. Ty jsou následně v jarním semestru pod dohledem odborných pedagogů realizovány a prezentovány právě na festivalu. Učitelé přípravu festivalu pouze korigují, celá grafická stránka festivalu, kontaktování sponzorů a partnerů, chystání webu, příprava moderátorských vstupů a mnoho dalšího je v rukou studentů.

Filmový festival na půdě Fakulty informatiky funguje od roku 2001 a během let si našel mnoho příznivců. Od roku 2016 museli organizátoři festival rozšířit a pořádat ho na dvou místech zároveň.