Fotbalový zápas MU proti VUT bude pískat Švancara

Napínavé momenty, rozvášněné fandy, krásné fotbalové okamžiky a bohatý doprovodný program slibuje fotbalový souboj dvou největších brněnských univerzit. Ten se uskuteční v úterý 19. dubna od 17 hodin na Městském fotbalovém stadionu Srbská.

Letos se univerzitní týmy střetnou na fotbalovém hřišti poprvé. Foto: Ras/Wikimedia Commons

Sportovní duely mezi Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technických v Brně (VUT) jsou již tradiční záležitostí, avšak letos poprvé se obě školy střetnou na fotbalovém hřišti. VUT má jasný cíl – vrátit Masarykově univerzitě porážku z hokejového utkání. Nicméně Masaryčka nedá soupeři nic zadarmo a pokusí se potvrdit sportovní nadvládu nad Brnem i v kopané. Zápas bude pískat bývalý hráč Zbrojovky Brno útočník Petr Švancara.

Diváci se mohou těšit nejen na fotbalový zápas dvou velkých rivalů, ale také na doprovodný program. Organizátoři si pro fanoušky připravili například fanzónu , kde proběhnou soutěže o hodnotné ceny, a také afterparty, která se uskuteční večer od půl deváté na Semilasse. Patrony celé akce jsou MUNIE, Studenti pro studenty a Královská garda.

Pavel Podešva