Gamer Pie hlásí: Všechna místa jsou rezervována

Hry na velkém plátně, koutek s virtuální realitou, ale i diskuze a přednášky s tvářemi českého herního průmyslu. To a mnohem víc slibuje festival digitálních her Gamer Pie, který se koná už tuto sobotu v kině Art. Hlavním tahákem festivalu jsou přednášky a diskuze, protože pořadatelé slibují, že si „budou…

Foto: Facebook/Gamer Pie

Hry na velkém plátně, koutek s virtuální realitou, ale i diskuze a přednášky s tvářemi českého herního průmyslu. To a mnohem víc slibuje festival digitálních her Gamer Pie, který se koná už tuto sobotu v kině Art.

Hlavním tahákem festivalu jsou přednášky a diskuze, protože pořadatelé slibují, že si „budou hrát, ale vážně“. Slovo dostanou indie vývojáři a studenti při komentovaném hraní svých her. Stejně tak si sem můžete přijít poslechnout odborné přednášky, například Jaroslava Švelcha, výzkumníka vyučujícího herní předměty, nebo Terezu Krobovou, která bude mluvit o problematice genderové reprezentace ve hrách. Moderování se ujme herní žurnalista Pavel Dobrovský, který zároveň nabídne přednášku o videohrách v Asii a Africe.

První herní festival v České republice pořádají členové studentského spolku MU Game Studies, který čítá jak studenty tak vyučující Masarykovy univerzity i třeba Univerzity Karlovy. Na program si připravili nejen virtuální realitu, ale i workshopy, výstavu herního umění, kvízy a soutěže.

Akce začíná 1. října dopoledne o půl deváté. I když se jedná o první ročník této akce, všech 250 míst je zarezervováno.

Více informací naleznete na internetové stránce festivalu.