Hokejový souboj univerzit pod širým nebem pokořil divácký rekord

Hokejisté Masarykovy univerzity (MU) prohráli v zápasu s Univerzitou Karlovou (UK). Pražané na stadionu Za Lužánkami zvítězili 4:3. Utkání sledovalo rekordních 7 826 diváků.

Univerzita Karlova porazila Masarykovu univerzitu 4:3. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu
Skoro jako NHL. Hráči se i několikrát poprali. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu

Cíl Masarykovy univerzity byl jasný – navázat na vítězný zápas s Vysokým učením technickým. Utkání ale začali lépe hosté. Aktivní hra UK vyústila ve dvě vyloučení na straně Brna, hosté ale ani jednu z příležitostí nevyužili. Prvních deset minut se hrálo v opatrnějším tempu. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu, a tak hra dlouho zůstávala bez gólu.

Situace se změnila ve třinácté minutě, kdy Brno hrálo přesilovku. Po Pospíšilově střele využil zmatku před brankou Milan Matouš, který protlačil kotouč do sítě. MU se dostala do vedení 1:0. Radost divákům nevydržela dlouho, domácí hráč Medřický dostal dvě minuty za podražení a hosté nabídnutou šanci proměnili ve srovnávací branku. Dominik Šteiner dostal ve čtrnácté minutě puk na modrou čáru a vyslal tvrdou střelu, která se zastavila až v síti.

I třetí gól padl v početní převaze. Kombinaci domácích zakončil v sedmnácté minutě střelou mezi betony Ondřej Stehlík. Týmy se rozešly do kabin za stavu 2:1.

Brněnská černá dvacetiminutovka

Začátkem druhé třetiny o sobě dali vědět i diváci. Hlasité pokřiky a fandění rozpohybovaly tribuny. V pětadvacáté minutě ochozy utichly po střele Dominika Nováka, který srovnal na 2:2. Další vyrovnávací gól udal kurz, jímž se následující dvacetiminutovka ubírala. Na 3:2 ze strany hostů pak v šestatřicáté minutě po nenápadné akci zvýšil Tomáš Jirků. O necelou minutu a půl později dostal přihrávku mezi kruhy Petr Hučko a rychlou střelou zápěstím poslal UK do dvougólového vedení.

Těsně před druhou přestávkou mohl snížit Kadlec, když se v oslabení řítil sám na gólmana, ale tváří v tvář proti Olivovi neuspěl. V úplném závěru třetiny dostala do varu diváky bitka, z níž jako vítěz vyšel brněnský hráč.

Závěrečný nápor nestačil
Svou univerzitu přijel podpořit i rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu

Poslední dvacetiminutovka se hrála na jednu bránu. Domácí trávili drtivou většinu času v útočném pásmu, ale skvěle chytajícího Olivu bylo obtížné překonat. Zatímco si v polovině třetiny vzal trenér hostů oddechový čas, oznámil hlasatel nový divácký rekord souboje univerzit. Zápas navštívilo celkem 7 826 diváků.

S výsledkem 2:4 se nehodlal smířit kapitán domácích David Skočovský, který se šest minut před koncem s pukem na holi protáhl před Olivu a backhandovým blafákem poslal kotouč do sítě. Tribuny se otřásaly a všichni očekávali závěrečný nápor domácích. Přes obrovskou podporu diváků a masivní tlak domácího týmu zůstalo skóre nezměněné. Masarykova univerzita tak prohrála v souboji s Karlovou univerzitou 3:4.

Souboj univerzit zpestřil Hokejové hry Brno, program završil nedělní koncert Kabátů a následný souboj brněnské Komety s pražskou Spartou.

Více fotografií ze zápasu najdete na facebookové stránce LeMUr.mu.