Hráči obsadili sál Břetislava Bakaly

Hráči, vývojáři i kritici her se sešli minulou sobotu v sále Břetislava Bakaly. Nikdo z nich si nemohl nechat ujít každoroční festival Gamer pie. Také letos byl program opravdu rozmanitý.

Foto: David Klement / Lemur

Organizátoři festivalu nezapomněli ani na mladší návštěvníky. Foto: David Klement / Lemur

Přednášky, hry, malování figurek a virtuální realita. To vše čekalo hráče na letošním ročníku festivalu Gamer Pie 7. a 8. října. Prostory sálu Břetislava Bakaly umožnily organizátorům rozmanitý program po celé dva dny současně ve Velkém i Malém sále. V nich se prostřídali rozliční hosté – například jeden z tvůrců české série Mafia Roman Hladík a autor nyní proslavených Mashinek Jan Zelený.

Koho nezaujala ani jedna z právě vedených přednášek a hraní na velkém plátně, mohl si místo toho zvolit jednu z mnoha dalších aktivit, které pro ně organizátoři Gamer Pie přichystali. V nabídce byl turnaj počítačových her i vědomostní kvízy, třeba kvíz „Čuňárny ve hrách“ v programu rozhodně překvapil.

„Hrozně se mi líbí různorodost programu,“ okomentoval festival návštěvník Matěj Doul. „Že si tu můžeme vybrat ze spousty přednášek a když nás to nebaví, můžeme si jít například zahrát do předsálí na počítač.“

Cestování v čase

Hráči si vyzkoušeli herní klasiky na starých typech počítačů. Foto: David Klement / Lemur

Retroherna v chodbě nabídla možnost ponořit se do minulosti při hraní klasik jako Zelda, Sonic, Worms, Bulánci a další. Nejednomu hráči se rozzářily oči při pohledu na zastaralé technologie a rozmazané postavičky na obrazovkách. Hned vedle svatyně zasvěcené vzpomínkám na začátky počítačů návštěvníkům virtuální realita naopak nabídla pohled do budoucnosti. Své právě vyvíjené programy na virtuální realitu přijely představit firmy Lycan byte a VRena. „Je to super pro nás, že si můžeme zkusit, jak lidi reagují na naši hru,“ prohlásil jeden z členů firmy Lycan byte. „Jsme rádi, že se takové věci, jako je tento festival, objevují v Brně, že je nás čím dál víc.“

Pocit cesty v čase prohloubila i výstava screenshotů s časovou osou důležitých událostí českého herního světa. Festival Gamer Pie se však nevěnoval pouze počítačovým hrám. Milovníci deskovek mohli najít vyžití v přísálí. Na stejném místě byl k nalezení také workshop malování figurek na wargames. Ve volném čase potom návštěvníci mohli například přispět na dobrou věc nákupem v herním bazárku nebo se vydat na epický quest.