Jak moc jsme si ochotni věřit, když milujeme? Filmový festival přinese odpověď

Blíží se konec jarního semestru a s ním i další ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky. Letos se bude konat 17. května a připraveno je patnáct studentských filmů. Stejně jako loni i tentokrát se bude promítat na dvou místech.

Studentské snímky budou návštěvníci moci zhlédnout v Univerzitním kině Scala a v budově Fakulty informatiky. Festival začíná v půl osmé večer. Diváci se mohou těšit na krátké filmy vytvořené samotnými studenty. Mottem letošního ročníku je „Pohni obrazem!“.

Na diváky čeká dvanáct soutěžních filmů a tři bonusové. O nejlepších snímcích rozhodne odborná filmová porota, své favority však budou moci podpořit i sami návštěvníci festivalu v divácké anketě. Podle organizátorů je letos laťka nastavena opravdu vysoko. Minulý ročník byl totiž podle nich zaručeně nejlepší.

Na Filmovém festivalu se promítají převážně snímky, které vytvořili studenti předmětů Základy filmové řeči a Produkce audiovizuálního díla. Studenti si také sami zajišťují propagaci celé akce. Cílem festivalu, který vznikl v roce 2001, je podpořit produkci krátkých filmů. Více informací a podrobný program naleznou zájemci na webu festivalu.

Michael Bouška