Jak si přetáhnout události z ELFu do Kalendáře Google?

Stejnou jednoduchost jakou skrývá importace rozvrhu z ISu do Kalendáře Google nabízí i importace událostí z ELFu, e-learnigové platformy Filozofické fakulty MU.V ELFu se přihlásíte a najedete na svoje jméno v pravém rohu nahoře a rozkliknete volbu Nástěnka. Objeví se vám tři sloupce. V pravém najdete položku kalendář, té si ale nevšímejte a…

Z E-learningového portálu Filozofické fakulty MU je možné přetáhnout události do Google kalendáře.

Stejnou jednoduchost jakou skrývá importace rozvrhu z ISu do Kalendáře Google nabízí i importace událostí z ELFu, e-learnigové platformy Filozofické fakulty MU.V ELFu se přihlásíte a najedete na svoje jméno v pravém rohu nahoře a rozkliknete volbu Nástěnka. Objeví se vám tři sloupce. V pravém najdete položku kalendář, té si ale nevšímejte a pokračujte dolů na Nadcházející události a „Jdi do kalendáře…“. Tolik vůbec k nalezení kalendáře.

Zobrazí se vám kalendář a v prostředním sloupci při volbě Nadcházející akce vyberte „Všechny kurzy“. Sjeďte kurzorem dolů a zvolte „Exportovat kalendář“. Tímto se vám stáhne seznam akcí a úkolů do vašeho počítače. Postup odsud je už v zásadě stejný jako při importu rozvrhu z ISu.

Po otevření svého Kalendáře Google si v levém sloupci najedete na Jiné kalendáře a nabídku rozkliknete volbou Importovat kalendáře a vyberete soubor, který jste si zrovna stáhli.

Tím by vše mělo být hotové. Popřípadě si můžete nastavit dřívější připomínky. Pokud však budou vyučující nějaké úkoly přidávat, musíte proces opakovat.

Adéla Petřeková