Kandidáti MU na krále Majálesu: Flundr de Filé

Ve volbě krále Majálesu má tento rok Masarykova univerzita hned dva kandidáty. Oba nám pověděli, v čem spočívá jejich kampaň, co voličům slibují, jak přišli na své pseudonymy, ale také, jaký je nápoj králů nebo co by jako králové hned po svém zvolení zakázali a proč mají lidi vůbec na Majáles přijít. Seznamte se s Flundrem de Filé a Cenzannim.

Foto: archiv Tadeáše Děda

Tadeáš Děd aneb FLUNDR de FILÉ je student bioinformatiky na Fakultě informatiky. Říká o sobě, že má rád bublifuk a sejra. V případě svého zvolení chce zavést například svatovavřinecké slavnosti dvakrát do roka nebo párek v rohlíku na České za osm korun i v noci.

Jak tě napadlo přihlásit se do bitvy o krále Majálesu 2010?
To byla velice spontánní věc, protože ke mně přišla ségra ještě s kámoškou asi den před uzávěrkou přihlášek a řekly, jestli se nechceme přihlásit. My jsme řekli, jasně, jasně. Přihlásili jsme se, museli jsme ještě napsat program. Pak jsme tam najednou byli a teď trošku nestíháme.

Co tě nejvíc láká na titulu krále Majálesu?
Titul krále Majálesu? No to je úplně suprová věc, podle mě, bejt král. Já bych chtěl dělat srandu pro lidi, bejt takovej trošku šašek pro všechny a chtěl jsem si to hlavně zkusit proto, jestli můžu vyhrát. Tam nejde ani o ten titul král. Ne že by mi šlo o nějakou mediální pozornost, to ani ne. Prostě si užít tu soutěž a cestu k ní.

Kdo vymyslel tvůj pseudonym? A co vlastně znamená?
Pseudonym Flundr de Filé jsme vymysleli se ségrou. To byla taky taková spontánní věc. My jsme si řekli, že tam musí být „de“, každopádně, protože to dneska hrozně letí a kdo nemá v názvu „de“, tak není nic. A Flundr de Filé to je opravdu náhoda, protože jsme na internetu našli jenom „defilé“, pak jsme přemýšleli, co před to. Tak jsme dali Flundr, to mi poradila sestřenice a pak jsem zjistil, že Flundr je ta malá rybka z Ariely. A ještě jsme si všimli, že je tam zakomponovaná zkratka fakulty – FI, jakože jsem z Fakulty informatiky.

Jaké jsou stěžejní body tvé kampaně?
Tak jeden z bodů je budící služba do nočních rozjezdů, pak například přednáška doktora Sheldona Coopera nebo koncert Hany Montany v Brně. Já myslím, že se na to lidi budou hodně těšit. Já každopádně půjdu, jsem fanoušek úplně největší.

Chystáš nějakou propagační akci?
Chystám! Dnes 4. května bude v 17 hodin na Svoboďáku akce „Hoď to!“. Já a moje družina budeme nastoupení na Svoboďáku a kdokoliv může přijít a hodit po mě něčím, co si přinese. Rád bych, aby to bylo něco měkkého – třeba jídlo. Stanovil jsem tvrdost maximálně na rajče. Pak ještě vejce, ty jsou taky povolený. Nesměj být teda vařený, vařený vejce ne! Jenom syrový. Lidi si tak můžou zkusit, jaké je to hodit si na možná budoucího krále ovoce a jídlo a dělat, že s ním jako nesouhlasí.

Co myslíš, že studentům v Brně chybí?
Jak jsem říkal, třeba ta budící služba v rozjezdech.

A jak by to vypadalo?
Člověk, když by nasedl, tak by u vstupu byl někdo, kdo by řekl: „Jó, ty chceš vystoupit tady.“ Připnul by mu lístek nebo by mu to napsal na čelo, kde chce vystoupit. A oni by tam tak chodili, bylo by jich tak pět v rozjezdu a budili ty lidi tam, kde mají vystoupit. Anebo by je prostě vyhodili na dané zastávce.

Jaký je podle tebe nápoj králů?
Nápoj králů? Já nevím, já teda nejsem ještě král, ale mně hrozně chutná tonic s becherem. Ale tak to je zas takový docela drahý.

Ale tak když je to král…
No, to je fakt. Král si to může dovolit. Tak asi tonic s becherem. Je to vynikající.

Měl by mít král Majálesu po svém boku také královnu?
Měl by mít, ale zatím žádnou ještě nemám. Ještě jsem nesehnal.

To je špatné. A jaká by tedy měla být?
Stejně bláznivá asi jako on. Musí bejt krásná, chytrá, blonďatá. No prostě musí bejt úžasná. Nejdokonalejší. Hlavně ale musí bejt bláznivá. Lepší bláznivá než hloupá.

Co bys jako král zakázal jako první?
Zakázal bych nošení ponožek v sandálech, ke kraťasům. Po celém Brně.

Proč by měli lidi na Majáles přijít?
Protože to bude super akce! A hlavně tam budu já! A lidi by měli přijít už jenom kvůli mně a jestli mají sympatie k mému programu, tak ještě mě zvolit. Já si myslím, že to bude fakt nářez. Já se těším i na ty kapely. Já jsem tam nikdy nebyl, abych pravdu řekl. Já jsem v prváku teprve. Myslím, že to bude fakt dobrý.

Autor: Klára Trizuliaková