Koncert brněnské filharmonie připomene prvorepublikovou ikonu Vítězslavu Kaprálovou

Filharmonie Brno odehraje koncert ke stému výročí narození brněnské skladatelky a dirigentky Vítězslavy Kaprálové. Koncert příznačně nazvaný Vitulka můžete navštívit ve čtvrtek 19. a v pátek 20. února v Janáčkově divadle. Skladatelka, jejíž talent ocenili i ve Spojených státech, v krátké době zkomponovala takřka padesát skladeb.

Dva koncerty k poctě Vítězslavy Kaprálové se odehrají 19. a 20. února. Foto: filharmonie-brno.cz

Koncert ke stému výročí narození Vítězslavy Kaprálové můžete navštívit ve čtvrtek 19. a v pátek 20. února od půl osmé v Janáčkově divadle. Filharmonie Brno odehraje téměř celé její orchestrální dílo. Vedení se ujme dirigentka Olga Machoňová Pavlů a za klavír rovněž usednou ženy. Návštěvníci mohou před koncertem od půl šesté zhlédnout také promítání dokumentárního filmu Poslední concertino. Na promítání v restauraci Bohéma naváže beseda s tvůrci filmu.

Vstupenky na koncert k poctě významné brněnské skladatelky lze zakoupit v předprodeji na ulici Besední. Studenti mohou využít možnosti sníženého vstupného a získat vstupenky půl hodiny před začátkem koncertu na pokladně Janáčkova divadla za symbolických padesát korun.

Jitka Koudelková