Kulturárium Café bude pravidelně nabízet nové druhy kávy

Kavárna v Ústavu hudební vědy se v mnoha ohledech za poslední měsíc změnila. Studenti a učitelé se však nemusí obávat, že by neměli kam chodit na občerstvení či schůzky. Účel prostor zůstává i přes změnu majitele stejný. Organizace Kulturárium, která prostory nyní vlastní, chce nalákat na různé druhy kávy, její nové příchutě i kulturní programy.

V kavárně bude možné vyzkoušet různé chutě a vůně kávy. Foto: Anna Bělková

Uvolněných prostor v budově Ústavu hudební vědy po původní kavárně využilo Kulturárium, známé organizací kulturních akcí jako Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě či festival Prototyp. Nová kavárna nazvaná Kulturárium Café již před dvěma týdny zahájila zkušební provoz a druhého února majitelé plánují její oficiální otevření.

Vždy něco nového

V nabídce teplých nápojů je možné si vybrat nejen kávu, ale i čaj, kakao, svařené víno a mnohé další. Zajímavostí je, že bude kavárna ve své nabídce pravidelně obměňovat druhy kávy, a tak budou mít zákazníci možnost zkusit si vždy jinou chuť a vůni tohoto nápoje. Větší znalci si dokonce mohou namlít a připravit vlastní kávu. Dále jsou součástí nabídky i různé mošty, pivo a víno.

Některé druhy dekorace jsou nepřehlédnutelné. Foto: Facebook/Kulturárium Café

Jednou z dekorací kavárny je i kruh chutí a vůní kávy. Foto: Anna Bělková

Nechybí zde ani nabídka jídel. V první řadě je to polévka podle denní nabídky, pro kterou je však lepší si přijít nejpozději v době oběda, jinak už bude pravděpodobně vyprodaná. Mezi jídly zákazníci najdou také toasty, dorty, paštiky nebo buchty a jiné pečivo. Zároveň kavárna umožňuje ohřát si v mikrovlnce vlastní jídlo, jestliže si zákazník objedná kávu či dezert. ,,Chtěli jsme vytvořit místo, které bude nabízet jak příjemné pracovní a studijní prostředí, tak i prostor pro setkávání lidí. Rádi bychom, aby u nás lidé nacházeli inspiraci, motivaci i nové nápady.“ říká majitelka kavárny Kateřina Eichlerová.

Příznivé ceny pro studenty

Ceny kávy se pohybují většinou okolo třiceti nebo čtyřiceti korun, což je v brněnských kavárnách dnes již standard. Studenty ale jistě potěší, že nejlevnější kávu je možné koupit už za dvacet sedm korun. Podobně je na tom i nabídka jídel, kde taktéž není třeba mít obavy z příliš vysokých cen. Nejnižší částka je v tomto případě čtrnáct korun za obložený rohlík.

Majitelé kavárny také chtějí ve svých prostorách pořádat různé kulturní akce. Zájemci si zde po domluvě mohou uspořádat kupříkladu koncert, výstavu či divadelní představení. Zajímavá je i služba ,,vyzvedni si“, kterou lze využít pro předání různých zásilek svým blízkým, případně není problém uložit si v kavárně například svůj notebook.

V den oficiálního zahájení provozu je od 19 hodin připraven i hudební program a výstava. Více informací na facebookové události.

Ondřej Myšák