Lemur má novou adresu a nový vzhled

Máme pro vás nový vzhled našeho portálu, sídlíme na nové doméně a naše stránky jsou celkově mnohem rychlejší. Seznamte se s novým Lemurem.

Lemur. Kresba: Monika Vargová

Milí čtenáři,

při začátku tohoto semestru vám představujeme nový design našeho portálu a zároveň jsme se přestěhovali na novou doménu. Počínaje dneškem není naší oficiální doménou lemur.mu, ale lemurmu.cz, i když stará doména bude ještě nějakou chvíli fungovat a směrovat na novou.

Nově vám můžeme nabídnout rychlejší načítání našich stránek i několik dalších novinek souvisejících se všeobecným přepracováním vizuální struktury našeho portálu. Na hlavní stránku jsme přidali sekci pod názvem „Mohlo by vás zajímat“, jež obsahuje články, které pro vás mohou být zajímavé i delší dobu po jejich vydání – například rady a návody pro studium. I když tedy článek nezaznamenáte v době jeho vydání, pořád se k němu snadno a rychle dostanete později.

Dalším vylepšením je blok s odkazy na případné související články umístěný v postranním panelu u článku, který právě čtete. Ten vám umožní si přečíst o dalších podobných tématech, která jsme pokryli, popřípadě se v něm vyskytují ostatní články ze série, do níž článek, jenž čtete, patří. Příkladem takové série budiž ta o správném psaní dopisů na akademické půdě.

Stějně jako se mění podoba Lemura, mění se s každým novým semestrem i složení naší redakce. Ostřílení redaktoři odcházejí vstříc závěrečným zkouškám a my do svého kolektivu vítáme nové tváře. Pokud byste se chtěli stát jednou z našich nových tváří, psát, fotit a najít si další kamarády, stačí se ozvat na redakční e-mailovou adresu redakce@lemurmu.cz nebo nám napište zprávu na Facebooku.

Děkujeme za vaši přízeň a přejeme vám úspěšné studium a příjemný rok 2019.

Vaše redakce Lemura