Letošní ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky MU budou moct diváci sledovat z postele

Filmový festival Fakulty infromatiky Masarykovy univerzity budou moct lidé tento rok navštívit virtuálně.

Tématem letošního Filmového festivalu FI Masarykovy unvierzity je „Bez cenzury“.

Ani koronavirová krize neodradila studenty z fakulty informatiky od konání 20. ročníku Filmového festivalu FI MU. Už od zítřka bude třicet letošních snímků studentů a absolventů Masarykovy univerzity ke zhlédnutí na portálu YouTube.

„Nalijte si něco dobrého, připravte si oblíbenou svačinu a vychutnejte si naši celoroční práci. Všichni dobře víme, že nejlepší kino je ve finále stejně vlastní postel,“ uvedl hlavní studentský organizátor Jakub Galanda. Po celý týden budou mít návštěvníci možnost všechny filmy individuálně zhlédnout a na webových stránkách festivalu odevzdat svůj divácký hlas tomu nejlepšímu z nich.

Ústředním tématem festivalu je slogan „Bez cenzury“, jímž se organizátoři snaží reagovat na neduhy současného globalizovaného světa prosyceného podlézavou korektností a tmářstvím. Jedině odstraněním cenzury je podle nich možné plně vychutnávat každodenní plody života.

I přes ztížené podmínky se festivalu povedlo přilákat třicet snímků. Ze soutěžních filmů stojí za zmínku například mezinárodní snímek Oscar, který vznikl při workshopu pořádaného nizozemským filmovým festivalem UNICA. Většinové zastoupení mají ale spíše domácí tvůrci.

„Na festivalu budou k vidění celkem tři moje počiny. Pohádkově laděný Čaroděj, Těžký časy zasazené do postapokalyptické budoucnosti a hudební Onetake,“ shrnul své aktivity soutěžící Ondřej Kocar.

Organizátoři festival zakončí společně s vyhlášením výsledků hlasování poroty a diváků v pátek 29. května živým přenosem v sedm hodin večer.