Lunapark servíruje zábavu pod šálek kávy

Nezávislá divadla a hudebníci se prezentují už na sedmém ročníku festivalu Brněnský Lunapark. Největším lákadlem jsou dvě premiéry – duo Seriš & Karásek uvede Lazarovo vzkříšení a Kabaret Sauvignon hru s dlouhým názvem Báječní muži na točivých židlích aneb Strašlivý den TV Parthenopaios čili Ta hra, v níž demokracie dosáhne absurdního…

Na Brněnském lunaparku vystoupilo i duo Teller & Sýkora. Foto: Jakub Špiřík/LeMUr.mu

Nezávislá divadla a hudebníci se prezentují už na sedmém ročníku festivalu Brněnský Lunapark. Největším lákadlem jsou dvě premiéry – duo Seriš & Karásek uvede Lazarovo vzkříšení a Kabaret Sauvignon hru s dlouhým názvem Báječní muži na točivých židlích aneb Strašlivý den TV Parthenopaios čili Ta hra, v níž demokracie dosáhne absurdního stupně, jejíž titul je současně anotací.

Koordinátorka festivalu Kateřina Eichlerová ze sdružení Kulturárium přiblížila další novinky. Kromě už typických motýlků se bude nabízet i kávové pivo z létajícího pivovaru Nomád. Změnou prošel i systém sbírání razítek na letáčky. „Pokud divák nasbírá tři razítka, tedy navštíví alespoň tři večery, bude na konci festivalu jeho prezenčka slosována,“ popsala Eichlerová. Vylosovaní šťastlivci dostanou vstupenky na konkrétní představení v partnerských divadlech.

Výhodou festivalu je jeho bezprostřednost; vyrazíte si na kávu a ke své objednávce dostanete „navíc“ kulturní zážitek v podobě divadelního představení. Mezi návštěvníky a herci nejsou žádné bariéry, někdy se i obyčejný divák může stát součástí improvizace. Představení jsou pořádána až do 28. dubna, začátek je vždy v 18 hodin, vstupné dobrovolné. Nedílnou součástí multižánrového festivalu je i hudební doprovodný program.

Zúčastněné divadelní soubory: Improvizační divadlo Bafni, Divadlo Facka, Divadlo poPUD, Kabaret Sauvignon, Divadlo v karanténě, Teller & Sýkora, IMPRO DŽOW, Malé divadlo kjógenu, Koráb, KočéBR, Seriš & Karásek, Science Slam MUNI a Storytelling.

Aktuální program a všechna zapojená místa najdete na webových stránkách nebo facebookovém profilu festivalu.

Zlata Bauerová