Masarykova univerzita spouští novou sociální síť Muni Yammer

Studenti a zaměstnanci Masarykovy univerzity mohou nyní nově využít interní sociální síť Muni Yammer. Svým uživatelům usnadní sdílení informací, diskusi i vzájemnou komunikaci. Do budoucna může nahradit například hromadné e-maily.

Nová aplikace může studentům ulehčit práci na projektech.

„Věřím, že nám toto virtuální prostředí umožní rozvíjet kultivovanou diskusi, která překročí hranice jednotlivých pracovišť a posílí společnou univerzitní kulturu a mezioborovou spolupráci. Prostorová a časová omezení reálného světa nám to bohužel v poslední době umožňují v mnohem menší míře, než bychom chtěli a potřebovali,“ píše v jednom z prvních příspěvků rektor univerzity Mikuláš Bek.

Na Muni Yammer se může přihlásit každý student i zaměstnanec MU. K přihlášení je potřeba použít stejné údaje jako ke službě Office 365. Sociální síť Yammer je totiž součástí balíčku od Microsoftu, který Masarykova univerzita využívá. Pro univerzitu tak Muni Yammer nepředstavuje další náklady.

Hlavní odlišností například od Facebooku je použití čistě univerzitních profilů, které nejsou nijak svázány s osobním profilem. Přihlášením na Yammer uživatel přijímá kodex, který například zakazuje publikovat příspěvky bez informační hodnoty. Fotky koťátek tedy na Muni Yammeru nenajdete.

Další informace uživatelé získají v katalogu IT služeb MU, kde se mohou přihlásit i na bezplatné školení.

Michael Bouška