Mendelovo náměstí ožije vánoční náladou

I letos si Masarykova univerzita připravila pro širokou veřejnost adventní koncert. Návštěvníkům se představí uskupení profesionálních a amatérských zpěváků a hudebníků Vernum 2013 Ensemble. Koncert se bude konat ve středu 6. prosince od osmi hodin večer v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Mendelově náměstí.

Foto: pixabay.com

S koncem semestru může být těžké se dostat do pravé vánoční nálady. Pro každého, kdo si potřebuje odpočinout od seminárních prací a předtermínů, je hodinový koncert v prostředí gotické baziliky jako dělaný. Již popáté nabízí Masarykova univerzita ve středu 6. prosince od osmi hodin večer široké veřejnosti adventní koncert, tentokrát na Mendelově náměstí v bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Hudební uskupení Vernum 2013 Ensemble na něm nabídne interpretaci Mše D-dur Antonína Dvořáka doplněnou skladbami světského i církevního charakteru.

Koncert pořádá Masarykova univerzita ve spolupráci s Augustiniánským opatstvím na Starém Brně. Vstup je volný, kvůli omezené kapacitě je však doporučené přijít alespoň deset minut předem.