Milovníci sportu, těšte se – SPORT Life je opět tady

Jste-li fanoušky aktivního života, určitě byste si do diáře měli zapsat jednu významnou akci. Za pár dní se v Brně uskuteční další ročník mezinárodního veletrhu sportu. Ten letošní předvede nové pohybové aktivity, speciální vybavení, profesionální sportovce či doplňkovou výživu. Pokud vás nabídka zaujala, neváhejte a vyražte na SPORT Life.

Brněnské výstaviště. Foto: Pavel Ševela/Wikimedia Commons

Brněnské výstaviště již podeváté pořádá mezinárodní veletrh sportu SPORT Life. Ten letošní se uskuteční v době od 7. do 10. října. Jedná se o jednu z největších akcí svého druhu ve střední Evropě. Souběžně s ní probíhají ještě další tři veletržní projekty – Bike Brno, boat Brno a Caravaning Brno.

Základními tématy veletrhu SPORT Life jsou outdoor, indoor, zimní sporty a fitness. Každoročně jsou zde k vidění různé druhy pohybových aktivit. Výstava se taktéž soustředí na sportovní vybavení či informace o klubech a svazech.

Bike Brno nabízí možnost podívat se na nejnovější modely kol a cyklistických doplňků. V rámci expozice se konají módní přehlídky, rozhovory a prezentace produktů. V areálu výstaviště se rovněž uskuteční Mistrovství České republiky v biketrialu. Jedná se o poměrně náročnou disciplínu, při které cyklisté překonávají překážky, aniž by se tělem dotkli země.

Asi nejzajímavější podívanou nabízí veletrhy boat Brno a Caravaning Brno. Součástí rozsáhlé expozice bývají lodě a karavany všemožných rozměrů. Téměř všechny objekty si mohou zájemci zevnitř prohlédnout.

Celý veletržní projekt nabízí řadu doprovodných programů. Za zmínku stojí stolní fotbálek, lanové centrum pro veřejnost, lekce KrankCycle, výstava sportovních fotografií či kmenové lezení. Návštěvník může rovněž zhlédnout soutěž ve slalomu na skateboardu nebo fandit odvážným účastníkům freestyle bikingu.

Za zmínku stojí také autogramiády významných sportovců a autorů sportovní literatury. Letos na výstaviště zavítá třeba krasobruslař Michal Březina nebo Tomáš Slavík, mistr světa ve fourcrossu.

Za celodenní vstupenku zaplatí dospělí sto korun, studenti šedesát korun. Vstupenka platí na všechny čtyři veletrhy. Pro veřejnost je areál otevřen denně od 9 do 18 hodin, poslední den akce pouze do 16 hodin. Veškeré bližší informace naleznete na webových stránkách akce.

Autor: Leona Kroupová