Minifestival filosofického divadla představí tři hry se špetkou zamyšlení

Spolek Kočovná filosofická divadelní společnost zve všechny příznivce kultury, filosofie a divadla na minifestival s podtitulem Filosofie na divadelních prknech. Představí se tři spolky s filosoficky zaměřenými hrami v aule Filozofické fakulty v pátek 26. února od tří hodin odpoledne.

Na mini festivalu vystoupí například divadelní soubor Škeble. Foto: Archiv divadelního souboru Škeble

První se představí gymnaziální spolek Škeble z Lanškrouna se svou hrou Averoš aneb Sváteční den a zahájí celý festival. Jako další naváže divadelní soubor Titivillus hrou Kdo chce Husa veleBÍT, důvod si vždy najde. Na závěr se představí sama pořádající Kočovná filosofická divadelní společnost, která uvede představení Smysl života a jiné malé věci. Hra je již dvacátým nacvičeným představením, premiéru měla minulý rok.

Kočovná filosofická divadelní společnost působí na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Snaží se co nejlépe přiblížit filosofická témata studentům i širšímu publiku. Cílem je vzbudit zájem o filosofii zábavnou formou tak, aby divák, byť nevědomky, získával nové vědomosti.

Vstupné na festival je dobrovolné. Více informací naleznete na stránkách Kočovné filosofické divadelní společnosti a na facebookové události.

Kateřina Chládková