Na skok do zahraničí: studentkou ve městě umění

Mělo to být první léto s magisterským titulem. Ale nebylo. Místo toho jsem se ještě jako studentka překladatelství německého jazyka rozhodla dál cestovat a vzdělávat se. Letní kurz překladatelství mě na měsíc zavedl do Kasselu, německého města nedaleko  Frankfurtu nad Mohanem. Spoustu času jsme strávili soudním tlumočením nebo třeba překládáním propagačních materiálů. Volný čas jsem do dneška sice nepoznala, noví kamarádi z celého světa mi to ale mnohonásobně vynahradili. A biergarten na břehu řeky Fuldy taky.

Autor fotografií: Jitka Janů / Lemur

I když to málokdo ví, Kassel je obrovským turistickým lákadlem. Lidé se sjíždějí z celého světa, aby viděli jeden z největších parků na světě spolu s Herkulem, symbolem města.

Měla jsem to štěstí, že jsem v Kasselu studovala v době světoznámé výstavy documenta. Vše, co se nám zdálo na ulici nějak podezřelé, byla většinou documenta. Na fotografii Parthenon of the Books ze zakázaných knih.

Jen studovat, nikam bych nejela. 🙂 Frankfurt nad Mohanem dokazuje, že moderní a historické budovy se skombinovat opravdu dají.

Pivo k tomu patří. Obzvlášť pak na břehu Mohanu s výhledem na frankfurtské mrakodrapy v společnosti své nové kamarádky z Los Angeles.

Frankfurtská panorámata mě bavila do poslední chvíle.

Hrad Löwenburg je další důvod, proč se do Kasselu podívat. Že se rozpadá? To je schválně. Aspoň tedy většina.

I když frankfurtská panorámata byla impozantnější, i Kassel měl co nabídnout.

Jitka Janů