Nová sezóna, liga i kapitán. Hokejový tým Masaryčky vstupuje do nové éry

Nová sezóna pro HC Masaryk University je ve znamení změn. Stejně jako ostatní české univerzitní týmy opustil Evropskou univerzitní hokejovou ligu a na podzim nastoupí v nové české Univerzitní lize ledního hokeje. První zápas odehraje 25. září s Cavaliers Brno v bitvě o Brno.

Foto: Vít Novák/ HC Masaryk University

Všechny české celky, které dosud reprezentovaly své univerzity v Evropské univerzitní hokejové lize, oznámily v srpnu svůj odchod z této soutěže. Ještě tentýž měsíc vznikla Univerzitní liga ledního hokeje, ve které bude soutěžit osm českých týmů včetně HC Masaryk University.

Cílem nové ligy je vybudování dlouhodobé soutěže, která bude navazovat na juniorskou kategorii a hráčům umožní skloubení hokeje s univerzitním studiem. „Univerzitní hokej je nyní fenoménem a my bychom rádi studentům nabídli projekt, který jim bude přinášet radost a zároveň je obohatí, ať už se jedná o prodloužení sportovní kariéry, či nabytí nových zkušeností,“ sdělil předseda České asociace univerzitního hokeje Tomáš Hlaváč.

Nové možnosti se neotevírají pouze hráčům samotným, ale i ostatním studentům, kteří by se chtěli podílet na organizační činnosti těchto klubů. Off-ice týmy neboli zázemí potřebují žurnalisty, grafiky, maséry, fyzioterapeuty nebo zájemce o public relations či sociální média a rekrutují je právě z řad studentů.

Novou ligou ale změny pro HC Masaryk University nekončí. „Po dvou letech na postu trenéra skončil Luděk Stehlík a místo něj přišel do týmu Filip Košecký,“ uvedl na webu klubu hlavní trenér a majitel týmu Josef Novák. Kapitánskou pásku od Petera Bustina převzal Matěj Florek.

Datum
Soupeř HC Masaryk University
25. 9.
VUT Cavaliers Brno
2. 10.
Engineers Prague
16. 10.
Black Dogs Budweis
6. 11.
Akademici Plzeň
7. 11.
Mendelova univerzita (mimo ULLH)
27. 11.
UK Hockey Prague
11. 12.
HC UP Olomouc
18.12.
BO Ostrava
29. 1.
VUT Cavaliers Brno
5. 2.
Engineers Prague
19. 2.
Black Dogs Budweis
11. 3.
Akademici Plzeň

Na domácím ledě bude tým Masarykovy univerzity hrát dvakrát do měsíce, vždy ve středu v osm hodin večer v Hokejových halách dětí a mládeže za Lužánkami. První zápas bude ve znamení „bitvy o Brno“ s VUT Cavaliers Brno, který se bude konat 25. září.

Chybět nebude ani zápas na ledě brněnské Komety. Na oslavu stoleté existence Masarykovy i Mendelovy univerzity se v DRFG Aréně střetnou hokejové celky obou univerzit. Výroční souboj univerzit se bude konat ve čtvrtek 7. listopadu od 19. hodin. Vstupenky na něj jsou již teď v předprodeji za 140 korun v síti Ticketportal.
„Samotnému utkání bude předcházet průvod studentů a fanoušků obou škol městem. Zápas bude provázet bohatý doprovodný program a soutěže o řadu cen,“ uvedla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

Univerzitní liga ledního hokeje odstartuje 22. září zápasem mezi Akademiky Plzeň a českobudějovickým celkem Black Dogs Budweis. V 84 utkáních v základní části bude osm týmů, které reprezentují třináct českých univerzit, bojovat o postup do play-off a o pohár Jana Palacha. V první sezóně této ligy budou soutěžit dva pražské týmy UK Hockey Prague a Engineers Prague, Black Dogs Budweis z Českých Budějovic, plzeňští Akademici, HC UP Olomouc, dva brněnské celky HC Masaryk University a VUT Cavaliers Brno a slezská BO Ostrava.