Organizátorka Plesu studentů Masarykovy univerzity: Stačí umět základní tance

Začátkem prosince  pořádá studentská organizace MUNIE  již třetí Ples studentů Masarykovy univerzity. Kromě tance je na programu například divadelní představení, světelná show nebo fotokoutek. Zatímco loni byl ples ve znamení swingu, letos se ponese ve hvězdném stylu. Podle koordinátorky plesu Žanety Hrubešové tak zazáří na plese všichni.

Žaneta Hrubešová je hlavní organizátorkou plesu již po druhé. Foto: Jakub Špiřík/LeMUr.mu

Čím je Ples studentů Masarykovy univerzity jedinečný?
Vždy nám chyběl nějaký ples pro všechny studenty. Sice byly plesy na různých fakultách, ale neměli jsme tu nic, co by stmelilo studenty jednotlivých fakult. Nejvíce se tedy odlišujeme právě tím, že se neomezujeme pouze na jednu fakultu. Primárně akci organizujeme pro celou Masarykovu univerzitu, ale rádi uvítáme i studenty z jiných škol. Není proto problém, aby na ples přišel třeba i někdo z Vysokého učení technického.

Chystáte na letošním plese nějaké novinky oproti předchozím ročníkům?
První novinkou je zlevněné vstupné, s čímž souvisí i změna místa. Na velikost parketu v hotelu ve Voroněži nebyly úplně dobré ohlasy, tak jsme vybrali pro letošní ples Kulturní centrum Babylon, které se jevilo jako ideální řešení. Také na ples letos přijde taneční mistr Michal Urbášek, který bude studenty učit různé klasické tance.

Může na ples přijít i student, který nemá příliš velké taneční zkušenosti?
Nabízíme možnost připomenout si různé tance 24. listopadu v tančírně v Savoy. Pokud si někdo potřebuje zopakovat taneční kroky, je tohle dobrá příležitost. Jinak si myslím, že na plese si zatančí každý. Není nutné umět daný hudební žánr, spousta lidí si vystačí s polkou a valčíkem. Stačí tedy základní tance.

Více než jen taneční hudba

Má ples nějaké téma?
Ano, ale nejedná se o to, že bychom určili téma, jako například Fantom opery, a řekli všem, ať přijdou ve škraboškách. Nechceme mít pevně stanovená pravidla, tématem je proto ples, na kterém zazáříme všichni. Jde nám o to, aby se na našem plese všichni cítili jako hvězdy.

Loňský ples se pořádal v prostorách hotelu Voroněž. Foto: Jakub Špiřík/LeMUr.mu

Loňský ples se pořádal v prostorách hotelu Voroněž. Foto: Jakub Špiřík/LeMUr.mu

Jaký je program večera?
Vše začne předtančením, po němž bude následovat zahájení plesu. Po celý večer bude hrát kapela Kanci paní nadlesní a moderátorem je Lukáš Hejlík. Mezitím se mohou studenti těšit na doprovodný program. Na spodním parketu bude Michal Urbášek z Taneční školy Starlet Brno, dále vystoupí Husákovo Kvarteto. Součástí je samozřejmě i spousta tanečních programů. Před půlnocí máme připravenou světelnou show Ardor Viridis. Potom přijde na řadu DJ Sinclair, při jehož hudbě si účastníci zatančí na jiné než jen standardní taneční žánry. Představení si přichystalo i divadlo Kabaret Sauvignon a  tanečníci z Raks Sultana, Démáirt nebo Taneční skupina STYX. Nebudou chybět ani stánky s malováním, třpytícím se tetováním či fotokoutek. Na půlnoc jsme připravili překvapení, kde zazáří úplně všichni studenti. Podrobnosti vám však neprozradím, jinak už by to nebylo překvapení.

Stejně jako před rokem, i letos máte promo video. Získalo to minulé pro ples potřebnou pozornost?
V to doufáme, video je součástí naší marketingové strategie. Zhruba dva měsíce trvalo, než jsme vymysleli koncept tak, aby bylo odlišné od toho minulého, nechtěli jsme stejné téma. Samotné natáčení zabralo zhruba dva až tři dny s tím, že následoval ještě střih a další práce.

Jsou nějaké další akce, které v blízké době organizuje MUNIE?
Většina akcí tohoto semestru se kromě plesu již uskutečnila. Zrovna 3. listopadu jsme pořádali Dny MUzy v kavárně Savoy, kde jsme vystavovali díla různých umělců, obohacené hudebním programem. Také jsme měli například vlastní fan zónu na Hokejovém souboji univerzit, na němž jsme i prodávali propagační materiály Masarykovy univerzity a MUNIE.

 

Ondřej Myšák