Oslavy Vánoc doplní adventní koncert Masarykovy univerzity

Tak jako každý rok si i letos připravila Masarykova univerzita pro širokou veřejnost adventní koncert ve spolupráci s komorním sborem Ensemble Versus a souborem starých nástrojů Cappella Ornamentat. Duchovní zpěvy zazní v kostele svatého Michaela archanděla na Dominikánském náměstí 7. prosince od osmi hodin večer. Nejenom období Adventu má mnoho lidí spojenou…

Foto: David Klement / Lemur

Tak jako každý rok si i letos připravila Masarykova univerzita pro širokou veřejnost adventní koncert ve spolupráci s komorním sborem Ensemble Versus a souborem starých nástrojů Cappella Ornamentat. Duchovní zpěvy zazní v kostele svatého Michaela archanděla na Dominikánském náměstí 7. prosince od osmi hodin večer. Nejenom období Adventu má mnoho lidí spojenou se stresem a neustálým spěchem. Pro ty, kteří zapomínají na pravou podstatu Vánoc, připravila Masarykova univerzita adventní koncert, na kterém zazní převážně duchovní hudba 16. a 17. století. Hlavní program je zaměřen na díla pozapomenutého skladatele Nicolause Zangia, který zemřel roku 1617 v Olomouci. Koncert doplní skladby jeho současníků.

Návštěvníci se mohou těšit hned na dva sbory. Masarykovu univerzitu bude reprezentovat komorní sbor studentů Filozofické fakulty Ensemble Versus, pod vedením sbormistra Vladimíra Maňase. Jako druzí se představí světoznámý soubor historických dechových nástrojů Cappella Ornamentata.

Vzhledem k omezené kapacitě kostela se doporučuje na místo dorazit deset minut před začátkem koncertu. Vstupné je volné a potvrzení účasti není vyžadováno.

Zuzana Novotná