PF 2017: Pracujte na sobě už při studiu

Opět tu máme začátek nového roku a mým úkolem je napsat novoroční editorial. Pojďme si tedy připomenout, co se za ten rok povedlo, nepovedlo, nebo co se doufejme, podaří v tomto roce. Za rok 2016 se toho událo mnoho. Nebudu připomínat věci jako úmrtí slavných, kterých stejně mají všichni plné Facebooky,…

Opět tu máme začátek nového roku a mým úkolem je napsat novoroční editorial. Pojďme si tedy připomenout, co se za ten rok povedlo, nepovedlo, nebo co se doufejme, podaří v tomto roce.
Za rok 2016 se toho událo mnoho. Nebudu připomínat věci jako úmrtí slavných, kterých stejně mají všichni plné Facebooky, ale spíš mám na mysli události v životech každého z nás. I za ten pouhý rok toho člověk dokáže víc, než by sám věřil. Posunout se v kariéře, poznat nové lidi, zlepšovat se ve svých dovednostech apod. Důležité je nezaspat dobu a pracovat na sobě už při studiu, protože právě to je pro začátek kariérního růstu ta pravá chvíle. Jsou to sice věci, které většina z nás stejně ví, ale pokud nechceme skončit v mekáči za kasou, je třeba na to nezapomínat a něco dělat.

Dění v redakci

Nuže, co se událo za ten rok v LeMUrovi? Bohužel se zatím stále nepovedlo uskutečnit dalšího LeMUra na vlastní ocas, jak jsme si předsevzali na začátku roku, tak doufáme, že v roce 2017 se to již povede. Jak tomu už bývá, začátkem podzimního semestru se vyměnilo vedení a taky tak jako každý rok se v září uskutečnil hromadný nábor nových redaktorů – a že jich bylo hodně! Do naší malé redakce na Kraví hoře přišlo celkem okolo třiceti lidí, což jsme ani netušili, že místnost dokáže pojmout. Někteří časem odpadli, nejaktivnější zůstali, a my doufáme, že s námi nové jádro redakce zůstane i nadále. LeMUr potřebuje mladou krev, protože nás, kteří jsme v redakci už třetím rokem, bude taky jednou potřeba nahradit.

Samozřejmě si musíme i připomenout nejčtenější články za tento rok. Nejvíce tentokrát zaujal ten o importu rozvrhu z ISu do kalendáře Google od naší bývalé šéfredaktorky Jitky Janů. Dále naše čtenáře velmi zajímaly změny v přijímacích zkouškách na Fakultě sociálních studií, který napsala začátkem roku redaktorka Kateřina Chládková. Těsně za ním se potom umístil text Elišky Kolmanové, naší současné šéfredaktorky, o zvyšování poplatků u studentů prodlužujících studium.

A co bude dál?

Před námi je další rok a my věříme, že se v něm zase posuneme o něco dál. Novoroční předsevzetí? Pokračovat v tom co děláme, předat naše žurnalistické zkušenosti dalším a ukázat, že to co děláme smysl má. Naše cíle o uspořádání další kulturní akce a vydání tištěného časopisu stále zůstávají, tak se nebojte, jakmile bude něco v přípravě, ihned se o tom dozvíte!

A nakonec ještě malé děkovací okénko. V první řadě patří poděkování našim fotografům Kubovi Špiříkovi a Jitce Janů za fotoworkshop, kde jsme se naučili fotit se zrcadlovkou, a taky jsme při této příležitosti dostali teoretický základ od Roberta Barcy, našeho bývalého fotografa. Další dík patří Lukáši Valáškovi, který se při náhlých technických potížích s webovými stránkami ujal problému, kompletně server vyčistil od zbytečných pluginů a vypracoval nový design webu. Ale nejvíc děkujeme samozřejmě všem našim novým i stálým redaktorům, kteří nám zůstávají věrní, protože bez nich by to všechno postrádalo smysl.

To je ode mě momentálně vše. Za celou redakci přeji všem našim čtenářům mnoho radostí a úspěchů v novém roce, současným studentům úspěšný průchod zkouškovým a jak už řekl jeden můj vyučující: „moc nechlastejte“, což po silvestrovském večeru docela sedí.

 

Šťastný nový rok!