Ples jako z pohádky: Studenti protančí noc na univerzitním plese

Organizátoři jubilejního pátého ročníku plesu studentů Masarykovy univerzity letos slibují pohádkovou atmosféru. Příští úterý si na dvou vyprodaných parketech s rozdílnými styly hudby zatančí zhruba dva tisíce studentů a příznivců univerzity. Návštěvníky čekají doprovodná vystoupení i tradiční tombola.

Foto: David Klement / Lemur

Pohádkovou atmosféru se na letošním ročníku plesu studentů Masarykovy univerzity pokusí vykouzlit organizátoři z řad Masarykovy studentské unie. Kvůli úspěchu minulého ročníku pořadatelé navýšili kapacitu na zhruba dva tisíce lidí, na ples konaný v úterý 5. prosince v Bobycentru se tak podívá o dvě sta návštěvníků více než loni. Ples odstartuje v sedm hodin večer a bude celý laděný do stylu pohádky, a to jak prostřednictvím výzdoby, tak programu.

Foto: Markéta Sulková / Lemur

Na hlavním parketu k tanci již tradičně zahraje plesová kapela Party Leaders. Celý večer zakončí DJ Schaff, který se postará o zábavu až do čtyř hodin do rána. Na druhém menším parketu pak tanečníky doprovodí swingovo-jazzová kapela Django Jet. „Rovněž zde uspořádá brněnská swingová taneční skupina Swing Wings workshop. Postará se o to, aby si každý z účastníků mohl na parketu v rytmu swingu zatančit a večer si tak maximálně užít,“ řekla hlavní koordinátorka plesu Kristýna Drozdková. Program menšího parketu pak uzavře cimbálová kapela.

Výherce hlavní ceny v tombole se tentokrát může těšit na zájezd do Itálie. O doprovodný program se postarají například herci z Národního divadla Brno. „Na plese hlavně ráda potkávám kamarády z jiných fakult. Je to dobrá příležitost, jak se pobavit v jiném prostředí a příjemné atmosféře,“ zhodnotila předešlé ročníky studentka Fakulty sociálních studií Adéla Blažková.

Aktuální informace o plese je možné sledovat na facebookové stránce události.

Markéta Sulková