Ples Masarykovy univerzity: Lidé tancovali i po třetí hodině ranní

„Jediný, na kterém zazáříme všichni“, takové bylo motto letošního plesu Masarykovy univerzity. Skvělou atmosféru zajistily kapely Husákovo kvarteto nebo Kanci paní nadlesní. Návštěvníci byli ohromeni světelnou show skupiny Ardor Viridis i taneční formací Démairt. Na ples, který se uskutečnil 2. prosince v kulturním centru Babylon, jich přišlo okolo sedmi set.

Předtančení se usktečnilo v režii TŠ Starlet. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu
Večerem provedl známý herec a moderátor Lukáš Hejlík. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu

Večerem provedl známý herec a moderátor Lukáš Hejlík. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu

Je po sedmé hodině, první hosté vchází do uvítací haly, ve které se na ně smějí cupcakes domácí výroby. V sále návštěvníky vítá herec a moderátor Lukáš Hejlík, jenž provází celým večerem. Jeho charismatický projev diváky baví, a tak čas plyne rychle. „Skvělé je, jak schází dolů na parket, ukazuje tím, že se nebojí kontaktu s diváky. Je to příjemná změna od moderátorů uvězněných jen na pódiu,“ chválí Hejlíkův přístup studentka Fakulty sportovních studií Markéta.

Při představování organizátorek plesu Hejlík vtipkuje, že milým půlnočním překvapením může být striptýz v jejich podání. Jeho přání se nevyplní, nastupuje další kapela, tentokrát Husákovo kvarteto. Po prvních tónech stojí na parketu užasle desítky lidí a po každé skladbě hudebníci sklízí veliký aplaus. „Připadám si jako v brněnské filharmonii, mám z jejich hraní husí kůži! Skvělý zážitek,“ prohlašuje studentka Fakulty sociálních studií Lenka Látalová.

Hlavní ceny v tombole? Telefon či tablet

Po půl deváté patří taneční parket skupině Démairt. Návštěvníci se v hale zvěčňují ve fotokoutku a od organizátorek si kupují lístky do tomboly. Mezi hlavními cenami je tablet, smartphone nebo externí disk. Výhra zlákala i studenta Patrika El-Talibánka. „Na plese jsem poprvé a jsem hrozně spokojený. Koupil  jsem si deset lístků do tomboly a vyhrál jsem dárkový koš plný jídla,“ raduje se z výhry student Fakulty sociálních studií.

Na plese zahrálo Husákovo kvarteto. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu

Na plese zahrálo Husákovo kvarteto. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu

Následuje hudební vystoupení Kanců paní nadlesní, parket se rychle zaplňuje tanečníky. Na stěnu se promítají tisíce bílých světelných efektů, které připomínají hvězdnou oblohu. V hale stojí desítky lidí a pochutnávají si na chlebíčkách a dezertech. Některým návštěvníkům tento výběr ovšem přijde chudý. „Nevečeřel jsem, a teď se bojím, že se rychle opiji. Chlebíčky jsou dobré, ale musel bych si jich koupit tak deset, abych se najedl,“ přiznává student Fakulty sportovních studií Tomáš. Organizátoři se podle Žanety Hrubešové snažili udělat maximum. „Oproti minulému plesu jsme rozšířili nabídku jídla o cupcakes. Zajistit teplé občerstvení bohužel není možné,“ vysvětluje organizátorka.

Jsem marihuanový král

Přesně v jedenáct hodin přichází skupina Ardor Viridis se svou světelnou show, která na několik minut oněmí publikum a parket změní v jednu velkou optickou iluzi. „A to jak udělali, že z točení tyče vznikl nápis Munie?“ nechápe ohromená studentka fyziky Petra Vargová.

Nastává půlnoc a s ní dlouho očekávané překvapení. Hejlík zve studenty na pódium a dává jim možnost něco ostatním vzkázat. Ti se nenechají dlouho přemlouvat. První, alkoholem posilnění jedinci, se už za pár vteřin derou na pódium. Do mikrofonu sdělují světu svá neidentifikovatelná poselství. „Je tady někdo z VUT?“ ptá se student, načež dav reaguje bučením. Hejlík mu bere mikrofon a dává šanci dalšímu odvážlivci. „Já jsem marihuanový král!“ hlásí další chlapec evidentně posilněný banánovým rumem. Prostor pro projevy po půl hodině končí a Hejlík si může společně s mnoha dalšími návštěvníky konečně oddychnout. Přichází DJ Sinclair a s ním několik hodin taneční hudby. Spokojenost návštěvníků s akcí se odráží i na faktu, že parket je plný ještě ve tři ráno.

Více fotografií z plesu najdete na facebooku LeMUr.mu.

Dominika Pirklová