Po vyslechnutí kritiky veřejnosti jsme změnili koncept nového loga, říká mluvčí Masarykovy univerzity

[aprílový článek] S odchodem současného rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka změní univerzita své logo. Proti přijatému návrhu od studia Najbrt se však vzedmula vlna odporu u studentů i učitelů. Bek se proto rozhodl koncept nového loga změnit. Nové logo Masarykovy univerzity nakonec nebude podle návrhu od firmy Najbrt. Po vlně kritiky,…

Nový návrh loga Masarykovy univerzity

[aprílový článek]

S odchodem současného rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka změní univerzita své logo. Proti přijatému návrhu od studia Najbrt se však vzedmula vlna odporu u studentů i učitelů. Bek se proto rozhodl koncept nového loga změnit.

Nové logo Masarykovy univerzity nakonec nebude podle návrhu od firmy Najbrt. Po vlně kritiky, kterou proti návrhu vznesli studenti i učitelé, se rozhodlo vedení univerzity koncept změnit. Nový návrh dodala firma Malý & Slabý.

„Rozhodli jsme se vyhovět studentům, protože pro koho jiného škola je než pro studenty?“ komentovala náhlou změnu plánů mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová. Nový návrh má být stále inspirován technologickým pokrokem, ale na rozdíl od předchozího návrhu si má zachovat část tradice a historie školy a reflektovat město, v němž se univerzita nachází. Ustanovená rada pro výběr nového loga se sejde ve středu 18. dubna, aby o přijetí návrhu hlasovala.