Scala uvádí: Obzory. Film, jak jste ho ještě neviděli

V úterý 23. února v půl deváté večer odstartuje ve Scale nový projekt studentů Masarykovy univerzity. Pod názvem Obzory. Film, jak jste ho ještě neviděli, představí divákům během deseti úterních večerů klasiky českého i světového filmu v nových souvislostech.

Loňské studentské kino neslo název Vlny a jeho zaměřením byly seriály. Foto: Jakub Špiřík/LeMUr.mu

Deset filmových večerů jarního semestru je rozděleno do pěti tematických okruhů. Návštěvníci se postupně dozví o problematice autorství a diváctví, filmových hvězd, žánru, scénáře a produkce. „Film se pohybuje mezi dvěma krajními body – jako mainstreamové médium pro nejširší publikum a jako předmět akademického studia pro odborníky. Prostor mezi tím nenabízí laickému divákovi mnoho šancí k poznávání,“ uvedla vedoucí projektu Petra Fujdlová. Právě to se Obzory pokusí změnit.

V rámci populárně-naučných úvodů, přednášek a besed vystoupí například Radomír „Douglas“ Kokeš nebo Štěpán Hulík. „Mimo jiné přijede také Peter Krämer, host z Velké Británie,“ doplnila organizátorka Lucia Brutovská.

Jako první film cyklu budou moci diváci zhlédnout Kubrickův Mechanický pomeranč. Úterní slavnostní projekce nabídne i pomerančový raut s hudebním doprovodem.

Informace o chystaných projekcích i soutěže o lístky naleznete na facebookové stránce Obzorů.

Anna Silná