Spojení krásy a inteligence určitě existuje, říká finalistka MISS ACADEMIA

Na castingu úspěšně absolvovala znalostní test, přehlídku v šatech, rozhovor s porotou i promenádu v plavkách.  Bohdana Kopciová se tak stala jednou z deseti finalistek soutěže MISS ACADEMIA. V rozhovoru odpověděla mimo jiné na otázku, jestli ji soutěž inspirovala k tomu stát se profesionální modelkou. Na slavnostním galavečeru v Městském divadle Zlín bude 31. března bojovat o to, aby se stala „miss, která má (s)mysl“.

Foto: archiv MISS ACADEMIA

Proč ses přihlásila do soutěže MISS ACADEMIA?
Chtěla jsem poznat něco nového, získat novou zkušenost. Nerada se nudím, tak jsem chtěla získat nové zážitky. Myslím si, že soutěž nemůže dát člověku nic špatného.

Jak prozatím hodnotíš soutěž MISS ACADEMIA?
Tahle soutěž podle mě nemá žádné minusy ani pro ty, co vůbec nepostoupí. Protože se naučíte bojovat s konkurencí, zjistíte, jak kdo bere prohry a výhry. Natáčeli jsme medailonky, rozhovor pro rádio, který je součástí soutěže Hlas MISS ACADEMIA, v které můžou posluchači Rádia Zlín hlasovat o nejsympatičtější hlas. Líčení, česání, focení… všechno samé zajímavé zkušenosti. Navíc poznáte nové lidi.

Co ještě finalistky v soutěži čeká?
Čeká nás týdenní soustředění ve Zlíně, které bude týden před samotným galavečerem. V rámci soustředění se bude konat i módní přehlídka. Budeme se také muset připravit na volnou disciplínu.

Soutěž MISS ACADEMIA se snaží bojovat s mýtem, že neexistují krásné ženy, které mají zároveň mozek. Soutěž hledá dívku, která má (s)mysl. Patříš mezi takové ženy?
Spojení krásy a inteligence určitě existuje. V určitém poměru se vyskytuje u každé ženy. Je otázkou, zdali se opravdu chytré ženy přihlásí do takové soutěže a chtějí dokázat, že jsou i krásné. Myslím, že na českých vysokých školách je velké procento velmi hezkých dívek.

Pokud tedy není hodnocena jen krása, jakým způsobem porotci testují inteligenci, kterou má budoucí miss academia ukázat?
Na castingu byl jednak vědomostní test. Rovněž při pohovoru porotci kladli otázky z nejrůznějších oborů. Tam se projevila bystrost, to, jak se dívka umí projevit, jak reaguje, jak se tváří.

Věříš si na finále?
Myslím si, že jsou všechny dívky opravdu hezké, není tam nikdo, kdo by nějak vyčníval. Bude to vyrovnané.

Inspirovala tě soutěž natolik, že by ses chtěla věnovat modelingu?
Není to pro mě prioritní. Pro mě je teď důležité zaměřit se na školu, protože mě čeká psaní diplomové práce a pak závěrečný pátý ročník. Také si myslím, že modeling je hlavně pro mladší holky. Ale kdyby přišla nějaká příležitost, rozhodně bych se nebránila.

Co tě na soutěži nejvíce zaujalo či překvapilo?
Příjemně mě překvapilo, jak jsou všechny holky strašně super, pohodové a sympatické. Každý by očekával, že holka, která jde do takové soutěže, musí být úplná exhibicionistka, ale vůbec to tak není. Nechci v soutěži pociťovat nějakou rivalitu nebo něco podobného, proto si to užívám. A myslím, že všechny holky jdou do toho takhle příjemným způsobem.

Bohdana Kopciová studuje čtvrtým rokem psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Má 23 let a pochází z Třince.

Autor: Jiří Starý