Stadion Za Lužánkami rozezní multižánrový festival

Multižánrový hudební festival Masaryk Student Open Air 2017 letos poprvé nabídne návštěvníkům dvě pódia, pět kapel a šest diskžokejů. Mimo to organizátoři připravují v prostorách brněnského stadionu Za Lužánkami doprovodnou chill zónu. Ve středu 27.9. večer zazní popové, rockové i deep nebo EDM skladby.

Foto: Claire Horáková/LeMUr.mu

Tuto středu ve čtyři hodiny odpoledne odstartuje program Masaryk Student Open Air 2017. Na dvou podiích se návštěvníkům představí pět kapel a šest diskžokejů, vše v prostorách stadionu Za Lužánkami. „Chceme být prostorem, kde se prváci mohou poprvé seznámit s brněnským kulturním životem, a zároveň místem, kam mazáci přijdou zahájit semestr,“ řekla spoluorganizátorka akce Kristýna Drozdková.

Festival si zakládá na nabídce různých žánrů, pořadatelé tak nabídnou vyjma popu a rocku i EDM nebo deep. Seznam kapel je k nalezení na facebookové události či webových stránkách. Ovšem co připravili pro návštěvníky festivalu v takzvané chill zóně, si nechávají zatím pro sebe jako překvapení. Svou činnost představí rovněž zástupci pěti studentských spolků, kteří se podíleli na přípravě festivalu.

Celá akce navazuje na projekt Masaryk Student Party. „Kapacita brněnského klubu Fléda však přestala pro zahajovací party semestru stačit. Proto jsme se rozhodli akci zvětšit a přesunout ven,“ uvedla Drozdková. Na přípravě události se podílejí společnost B-legal, Masarykova studentská unie, studentské spolky Masarykovy univerzity a dobrovolníci.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji online či na prodejních místech v knihkupectvích na Fakultě sociálních studií nebo v Univerzitním kampusu. Prodej zprostředkovávají i studentské spolky právnická ELSA, Spolek mediků Lékařské fakulty a AISEC Brno. Při koupi vstupenky až na místě bude její cena vyšší.

LeMUr.mu spolupracuje s organizátory Masaryk Student Open Air 2017.

Markéta Sulková