Studenti FSS na exkurzi v Bruselu: Všichni jsme v pořádku

V hlavním městě Belgie se opět odehrály teroristické útoky. Několik studentů žurnalistiky z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity (FSS) je v Bruselu na návštěvě Evropského parlamentu. Bydlí v hotelu jen několik metrů od stanice, kde útočníci v dnešních ranních hodinách odpálili nálož.

V Bruselu to jsou už druhé útoky krátkou dobu po sobě. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu

Skupina asi dvaceti českých studentů žurnalistiky z celé republiky se vydala na exkurzi do tiskového centra Evropského parlamentu. Mezi nimi byli i čtyři studenti z Fakulty sociálních studií. „Všichni jsme v pořádku. Většina studentů je pořád v hotelu Thon, kde jsme byli i během výbuchu,“ sdělil student žurnalistiky a evropských studií Michal Rapco. V době, kdy nálož vybuchla, nikdo nic nezaznamenal.

„Já a čtyři další studenti z jiných škol jsme v tiskovém centru Evropského parlamentu. Odtud poskytujeme informace svým domovským redakcím,“ dodal Rapco. Hotel je v uzavřené zóně, tiskové centrum tak bylo jediným místem, kam se mohli dostat, aby získali přístup k internetu.

Informační kancelář Evropského parlamentu se snaží dostat všechny české studenty zpět do České republiky. Zítra ráno by se měli zpět k českým hranicím vydat autobusem.

Jitka Janů