Tančím, tančíš, tančíme: fakultní plesy ovládnou začátek semestru

Na plese Masarykovy univerzity zazářili opravdu všichni. Úspěch měla bohatá tombola i světelná show a hosté tančili ještě ve tři hodiny ráno. Kromě univerzity pořádají své taneční zábavy i jednotlivé fakulty. Některé z nich už mají studenti za sebou, na jiné se mohou teprve těšit. 

Po prosincovém celouniverzitním plese budou nyní následovat plesy jednotlivých fakult. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu

Plesovou sezónu Masarykovy univerzity zahájila v půlce listopadu Právnická fakulta. Na plese v Sono Centru návštěvníci viděli vystoupení šálové akrobacie nebo slyšeli DJ Billyho Hopa. Na konci listopadu se předvedla Lékařská fakulta v Bobycentru. Vrcholem programu na plese byla laser show. Předvánoční vlnu fakultních plesů uzavřela posledního listopadu Fakulta sociálních studií na Flédě. Tématem letošního ročníku byla Černá vs. Bílá. K poslechu a tanci hrála brněnská kapela Ňuňu a duo DJs MALALATA.

Ekonomická fakulta

Konec zkouškového období a zároveň příchod nového semestru oslaví 27. února Ekonomická fakulta v Semilassu. Cena lístků zatím není známa. Tématem plesu jsou španělské rytmy. „Na programu bude tango v podání studentů Janáčkovy akademie, flamenco i tradiční španělské speciality,“ řekla organizátorka Veronika Neckařová. Chybět nebude ani fotokoutek. K poslechu zahraje cimbálová muzika KUF BAND pod vedením Tomáše Küfhabera nebo DJ Schafff.

Pedagogická fakulta

Pedagogická fakulta uspořádá ples 3. března v Kulturním centru Babylon. Všechny lístky stojí 250 korun. Pokud chtějí návštěvníci místo na sezení, neměli by s koupí lístků příliš váhat. Na plese zahraje kapela Kanci paní nadlesní. Nebude chybět fotokoutek, tombola a půlnoční překvapení. „Na programu je například hudební vystoupení učitelů z Pedagogické fakulty, akrobatická show nebo půlnoční překvapení, které je v režii jednoho z pedagogů,“ uvedl organizátor Michal Vaňáč.

Na Filozofické fakultě chystají ples v antickém stylu. Foto: Facebook/Nadační fond studentů FF MU

Na Filozofické fakultě chystají ples v antickém stylu. Foto: Facebook/Nadační fond studentů FF MU

Filozofická fakulta

Studenti Filozofické fakulty si zatančí 16. března v Kulturním centru Babylon. Cena lístků se pohybuje od 180 do 250 korun. Novinkou letošního roku je taneční workshop těsně před plesem, v němž si návštěvníci zopakují základní kroky. O hudbu se postará Taneční orchestr Masarykovy univerzity a po půlnoci DJ Martin Krejčí. „Tématem plesu je letos Antika. Návštěvníci se mohou těšit na antické sochy, bohyně, gladiátory, olympijské běžce a mnoho dalšího,“ sdělila organizátorka Andrea Vagnerová. Vystoupení budou celkem tři a to taneční škola Balladine, Tribal Fusion a taneční skupina Shaheen Bellydance. 

Přírodovědecká fakulta

Studenti Přírodovědecké fakulty obléknou saka a společenské šaty v sobotu 19. března. Lístky na ples, který se uskuteční v kulturním centru Semilasso, je vyjdou od 150 do 250 korun. Součástí programu bude předtančení a další vystoupení včetně půlnočního překvapení. „Ples má svůj okruh příznivců, kterým vyhovuje kvalitní živá hudba, na kterou mohou tančit standardní a latinskoamerické tance, což už nebývá běžné, proto pravidelně zveme středně velký taneční orchestr a cimbálovou muziku,“ uvedla organizátorka Eva Janouškovcová.

Fakulta sportovních studií

Univerzitní plesovou sezónu uzavře 24. března Ples sportovců v brněnské Laser Show Hall. Cena lístků zatím není známa. Hlavním tahákem je podle organizátorů jedinečná atmosféra, kterou vytváří koncentrace sportovců na jednom místě. „Filosofií našeho plesu nikdy nebylo přitáhnout velké hvězdy, ale naopak zapojit do plesu šikovné umělce, kteří i když nejsou známí, dokáží neskutečně zaujmout,“ řekl organizátor David Novotný. Na plese bude hrát kapela EREMY.

Fakulta informatiky začne s přípravou plesu podle organizátorky Jany Čecháčkové koncem ledna.

Kateřina Koutná