Tančírna MU zve vášnivé studenty-tanečníky

Rádi tancujete, ale nemáte v oblibě běžné tančírny? Studentská tančírna Masarykovy univerzity je právě pro vás.

Na fakultě sportovních studií zlepšují zájemci své taneční dovednosti. Foto: Petr Spáčil / LEMUR

Na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity si každé úterý od sedmi hodin večer mohou zájemci zatančit nejen v rytmu samby, ale i waltzu, valčíku, tanga nebo čači. Již více než pět let funguje Tančírna MU a tento původně studentský projekt přerostl v dlouhotrvající tradici. Tanečníci se ale neomezují pouze na klasickou hudbu, v repertoáru mají i moderní populární hudbu s tanečním rytmem.

Zatančit si může každý a nepotřebujete nutně oblek nebo plesové šaty. Stačí pohodlné oblečení, taneční boty a taneční partner či partnerka. Pokud partnera nemáte, na facebookových stránkách Tančírny MU je taneční seznamka, kde si můžete partnera či partnerku jednoduše najít. V tanečním sále se běžně točí okolo třiceti párů, tančírna tedy není prázdná a zároveň je stále místo pro další vášnivé tanečníky. „Byly doby, kdy jsme tu měli třeba šedesát párů, to už byl problém se do sálu vejít. Naštěstí takovou účast máme jen zřídka,“ říká organizátor tančírny Martin Vašek.

Zatančit si můžete pod vedením zkušených lektorů. Foto: Petr Spáčil / LEMUR

Tančírna není určena pro úplné začátečníky, můžete si ale připomenout taneční hodiny z dob střední školy. Pokud tedy tančit umíte a chcete se naučit nové taneční kroky, tančírna je to pravé místo. Výjimečně se tančírny účastní i profesionální učitel tance. Při jeho nejbližší návštěvě v úterý 3. prosince naučí zájemce quickstep. Jednou za semestr pořádají organizátoři tematický večer. Tento semestr bude téma jednoduché – 10. prosince se bude tančit ve vánočním stylu.

Měli jsme tu různé tematické večery. Například Nemocnice na kraji Brna, kde se tančilo v doktorských pláštích.

„Měli jsme tu různé tematické večery. Například Nemocnice na kraji Brna, kde se tančilo v doktorských pláštích. Nebo večer na téma Večerníčky, kde jsme se nostalgicky vrátili do dětských let například s kostýmech motýla Emanuela,“ dodává Vašek. Na tematických tanečních hodinách probíhá i soutěž pro nejlepší tanečníky o symbolické ceny, které jsou financovány z dobrovolných příspěvků.

Projekt tančírny pod záštitou Studentské unie Fakulty informatiky Masarykovy univerzity funguje na principu dobrovolných příspěvků tanečníků a není potřeba se v případě zájmu nikde hlásit či zapisovat ani nic platit. Pokud máte taneční duši, Tančírna MU je přímo pro vás v úterky od sedmi do devíti večer v pohybové tělocvičně v areálu fakulty sportovních studií.