Třešně v Brně: Kde se můžete májově líbat, nebo osaměle truchlit

Předpověď počasí na prvního máje nevěstí moc dobrého a většina kvetoucích stromů v centru Brna již letos odkvetla. I v ledovém jarním deštíku ale můžete stále ještě zavést svou drahou polovičku, máte-li nějakou, pod kvetoucí strom. Stačí vědět, kam jít.

Foto: Markéta Sulková / Lemur

Na pondělní První máj Brňané pravděpodobně vymění procházky v jarním slunci za deštníky a bundy. I v centru Brna si ale stále můžou páry odskočit pro kus romantiky, některé stromy ještě kvetou. Májoví nadšenci si přijdou na své například v okolí Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění. Třešní zde totiž vysázeli požehnaně, budova fakulty je jimi obklopená.

Budova JAMU je obklopená sakurami. Foto: Markéta Sulková / Lemur

Pilní romantici naleznou stromy s růžovými květy jak před budovou Moravské zemské knihovny na ulici Klusáčkova, tak na nádvoří Filozofické fakulty Masarykovy univerzity na Arna Nováka. Atmosféru pod třešní zdobící cestu do fakultní knihovny navíc umocní zvuky staveniště, které vzniklo kvůli opravě budov C a D.

Pokud vás omrzí hluk strojů, můžete jej vyměnit za hluk způsobený hravými dětmi. Nedaleko Filozofické fakulty na Obilním trhu stojí další kvetoucí stromy, tentokrát poblíž dětského hřiště. V deštivém počasí ale lze předpokládat, že v oblasti zavládne klid. Cítíte-li se tedy na světě úplně sami, pusté dětské hřiště se slábnoucími ozvěnami dětských hlasů bude pravděpodobně ideální místo pro vás.

Kolem zastávky Česká se prostor moc rozkvetlý nezdá, ovšem u lešení za budovou Ústavního soudu stojí méně košatí zástupci kvetoucí říše, které lze při procházení lehce přehlédnout.

V případě, že růžová není vaše barva, doporučujeme využít i skrytu šeříků. Jeden takový fialový keř mohou pozorní měšťané spatřit například na Kounicově ulici naproti menze na Moravském náměstí.

Jak vidíte, v Brně se dá romantika najít vždycky. Za celou redakci přejeme v předstihu příjemný První máj, ideálně bez louží v botách a zlomených srdcí.