Úspěšní vědci a studenti dostanou ocenění na Dies academicus

Rektor Masarykovy univerzity udělí úspěšným vědcům a nejlepším studentům ocenění za jejich výkony. Předání cen se uskuteční ve středu 6. května od 10 hodin u příležitosti akademického svátku Dies academicus v budově Právnické fakulty Masarykovy univerzity.

Akademický svátek doprovázený rektorským volnem letos připadá na středu 6. května. Foto: Jitka Janů/LeMUr.mu

Úspěšní vědci a nejlepší studenti doktorských a magisterských oborů získají ocenění za své významné přínosy v oblasti výzkumu. Příležitostí pro slavnostní předání cen bude akademický svátek Dies academicus, konající se 6. května. Událost začne desátou hodinou dopolední v aule Právnické fakulty Masarykovy univerzity.

Masarykova univerzita se však ještě před zahájením Dies academicus chystá uctít památku studentů a pedagogů, kteří se stali oběťmi druhé světové války. Pietní shromáždění začíná v devět hodin dopoledne před budovou kolejí Klácelova. V odpoledních hodinách, po předávání cen, se vydají členové vedení Masarykovy univerzity na pamětní místa čtyř fakult, jež byly krutostí války zasaženy. Pokloní se tak památce obětí z řad pedagogů Právnické, Filozofické, Přírodovědecké a Lékařské fakulty.

Součástí události je i večerní program v Univerzitním kině Scala s názvem Tmavomodrý svět Masarykovy univerzity. Divákům se tam od 19 hodin naskytne možnost připomenout si veškeré souvislosti spojené s válkou.

Autor: Ondřej Myšák