Vokolo príglu cestička – oběhněte si Brněnskou přehradu

Pokud jste sportovní nadšenci, máte tuto sobotu jedinečnou šanci se zúčastnit prvního ročníku běžeckého závodu „TRIEXPERT Vokolo príglu 2010“, neboli běhu kolem Brněnské přehrady.

Běhu kolem Brněnské přehrady se budou účastnit amatéři i profesionálové. Foto: Michal Klajban/Wikimedia Commons

Připravovaného běžeckého závodu se smí zúčastnit kdokoli bez ohledu na věk či výkonnost. Podmínkou je však zaregistrovat se předem a zaplatit startovné ve výši tři sta korun. Za to pak závodníci obdrží účastnické tričko, startovní číslo se jménem a občerstvení po dobu konání závodu.

Téměř čtrnáct kilometrů dlouhá trasa nabízející jedinečný pohled na krajinu v okolí Brněnské přehrady už zaujala krom amatérů a běžeckých nadšenců i závodní běžce. Takže se na trati objeví například nejlepší český vytrvalec Daniel Orálek, triatlonista Filip Ospalý nebo triatlonista Petr Vabroušek.

Jak ale uvedl ředitel závodu Petr Božek, počet účastníků je omezený a kapacita se pravděpodobně každou chvíli naplní. „Každopádně jsou však v zázemí připravené další atrakce – rodinný fotbálek, grilování, takže to bude zajímavé i pro diváky,“ doplnil. V současné době už se lze zaregistrovat pouze na prodejních místech TRIEXPERTU v Brně a Praze, a to do dnešních osmnácti hodin.

Akce v sobotu začíná v jedenáct hodin nad loděnicí TJ Lodní sporty Brno (ulice Rakovecká). Závod je určen pro širokou veřejnost. Více informací naleznete na internetových stránkách akce.

Autor: Markéta Gojná