Volby do Studentské komory AS MU vyhrál Pavel Šíma, druhé místo patří Michalovi Putnovi

Volby do Studentské komory AS MU už mají svého vítěze, stal se jím Pavel Šíma, student Ekonomicko-správní fakulty a Fakulty sociálních studií. Druhé místo obsadil Michal Putna.

Kandidát do SK AS MU Pavel Šíma strávil rok v zahraničí. Foto: Tomáš Muška/LeMUr.mu

Ekonomicko-správní fakulta vyhlásila volby na dvě uvolněná místa v Akademickém senátu Masarykovy univerzity. Šestého října byla zveřejněna jména kandidátů. Od čtrnáctého do devatenáctého října probíhala volba prostřednictvím aplikace e-volby v Informačním systému MU.

Dnes, 20. října, byly zveřejněny výsledky. Do Studentské komory Akademického senátu MU byl zvolen Pavel Šíma a Michal Putna. Náhradníkem je Igor Petrecký.

Nově zvolený senátor Pavel Šíma ve vzkazu svým voličům říká: „Cením si vašich hlasů. A vám i všem ostatním studentům na univerzitě bych chtěl říct, že jsem váš senátor a mám facebookovou skupinu, kde se na mě můžete kdykoliv obrátit se svými problémy a podněty.“

Rozhovor s Pavlem Šímou před jeho zvolením si můžete přečíst na LeMUrovi pod názvem Volby do Akademického senátu: Pavel Šíma. Voleb do Studentské komory AS MU ve dnech 14.–19. října se zúčastnilo 294 osob.

Počty odevzdaných hlasů

Bc. Pavel Šíma – 148 hlasů
Ing. Michal Putna – 107 hlasů
Igor Petrecký – 55 hlasů
Matej Drozd – 33 hlasů
Zdržel/a se hlasování – 39 hlasů

Autor: Klára Trizuliaková