Všichni jsme na jedné univerzitní lodi, hlásá téma plesu studentů

Moje univerzita, můj ples – tak zní téma letošního plesu studentů Masarykovy univerzity, který se koná 6. prosince v prostorách Bobycentra. Akce začíná v sedm večer a organizátoři slibují nabitý hlavní i doprovodný program zakončený obrovskou party do ranních hodin.

Foto: Jitka Janů / Lemur

Studenti všech fakult, spojte se! I takto by se dal vystihnout čtvrtý ročník plesu studentů Masarykovy univerzity, který opět pořádá Masarykova studentská unie (MUNIE). „Letos chceme ples více propojit s univerzitou. Tak, aby každý, kdo přijde, věděl, že je na plese, který patří studentům Masarykovy univerzity,“ vysvětlila výběr tématu jedna z organizátorek Jana Čecháčková. S tématem plesu souvisí také dress code. Organizátoři tradičně doporučují dlouhé šaty pro dámy a oblek pro pány. Kdo však přijde v modrých barvách univerzity, dostane u vstupu malou pozornost.

Patnáct stovek lidí, tři stage, jeden ples

Největší změnou oproti loňskému roku jsou jiné prostory. Ples se přesouvá do Bobycentra, které pojme více lidí. Letos se tak počítá s účastí až 1500 studentů, což je oproti minulému ročníku dvojnásobek. Návštěvníky pak čekají tři stage s rozličným programem. Od tancování, přes akrobacii, lightshow, výuku tanců, až po závěrečnou party, kterou o půlnoci odstartuje DJ Schaff. Chybět nebude ani tombola. „Letos se nám povedlo sehnat opravdu parádní ceny, které by si nikdo neměl nechat ujít,“ uvedla Jana Čecháčková.

Foto: Jitka Janů / Lemur

Ples se letos přesune do Bobycentra. Foto: Jitka Janů / Lemur

Ples studentů se koná počtvrté a zájem je rok od roku větší. „Myslím, že je to rozhodně dobrá akce, která univerzitu vhodně reprezentuje. Člověk na plese cítí, že je součástí kolektivu, který je na úrovni. Líbil se mi dress code, výběr muziky i celková atmosféra plesu,“ zhodnotil loňský ples student fakulty sociálních studií Libor Macháček. „Určitě se chystám i letos, vnímám to jako příjemné rozptýlení od studia,“ dodal.

A jak se na ples dostat? Jednoduše. Stačí jen zakoupit vstupenky na stránkách MUNIE. Cena lístku je 280 korun na stání a 330 korun na sezení. Vstupenka na sezení zahrnuje také láhev Studentského univerzitního vína pro dva.

Aktuální informace o plese studentů Masarykovy univerzity můžete sledovat na facebookové stránce události.

Pavel Podešva