Vyhrajte fotosoutěž a zažijte jazz pokaždé jinak na 9x Jazz

Jistě jste si už všimli letní fotosoutěže našeho portálu, ve které můžete vyhrát dvě permanentky na osm ze série devíti jazzových koncertů festivalu 9x Jazz, která se koná celý podzim v klubu Stará Pekárna. Abychom přesvědčili i ty z vás, kteří snad ještě váhají, zda svoji fotografii do soutěže poslat, rozhodli jsme se vám trochu přiblížit, o co se vlastně hraje.

Foto: pixabay.com

S permanentkou je vám umožněn vstup na devět jazzových koncertů během letošního podzimu, navíc získáte slevu na další dva bonusové. Koncerty se konají přibližně s týdenním či dvoutýdenním odstupem, jednou v pondělí a sobotu, dvakrát ve čtvrtek a sedmkrát v úterý vždy od 20 hodin. Festival odstartoval již toto úterý 19. září koncertem české jazzové a fusion formace Up!. Není ale důvod zoufat, zbývá ještě 8 koncertů, na které permanentka platí.

Na další koncert můžete přijít už 2. října, kdy vystoupí zpěvák a houslista Ben Holder, jeden z nejnadanějších mladých jazzmanů ve Velké Británii, spolu s českým pianistou Petrem Benešem. Těšit se můžete především na klasické americké jazzové standardy v netradičním podání. 17. října představí ve Staré Pekárně svou vlastní tvorbu Aga Derlak Trio, skupina mladých hudebníků z Polska ověnčená mnoha oceněními, mimo jiné za polský jazzový debut roku. Přesně týden nato se předvede Buckstage Gala, uskupení z jižní Francie hrající především svou vlastní tvorbu ve stylu moderního jazzu. Buckstage Gala je skupina mající za sebou stovky koncertů po celé Francii, účast na festivalech a finále několika jazzových soutěží.

V listopadu můžete na Staré Pekárně navštívit hned čtyři koncerty. První se bude konat 9. listopadu, kdy vystoupí český jazzfunk a fusion projekt Lucky Joke. Těšit se můžete na vícežánrový vokálně-instrumentální projev s prvky improvizace. Další týden se pak ponese ve znamení blues a gospel ve svérázném podání Slovince Paula Batto Jr. a hned dva dny nato nás čeká první bonus podzimu. Vystoupí Bex Marshall, což je britská zpěvačka a kytaristka s oceněním British Blues Awards známá svým jedinečným stylem hry na kytaru. Spojuje špičkový blues rock, ragtime a roots music. 28. listopadu vystoupí české uskupení Jan Kavka Trio mající ve svém repertoáru především jazzové standardy vlastní kompozice, ale i covery popových písní, vše ve stylu modern piano jazz.

O zastoupení brněnské hudební scény se 5. prosince postarají Tres Quatros Kvintet, vítězové soutěže Mladí ladí jazz. Tato fusion jazzfunková skupina hraje vlastní skladby i cover verze hitů od The Beatles, Oasi nebo Katy Perry. Po zmíněných Aga Derlak Trio následuje další polská kapela, která předvede své umění ve Staré Pekárně. Stanislaw Slowinski Quintet je projekt nadaného houslisty, jenž se inspiruje klasickým polským jazzem a za dobu svého působení se účastnil mnoha jazzových soutěží a festivalů. Těšit se na něj můžete 12. prosince. Druhým bonusem a zároveň poslední kapelou, která se na 9x Jazz představí, bude o týden později české uskupení se španělským názvem Mariachi Esouelos. V jejich repertoáru se objevují hlavně interpretace taneční hudby mexických mariachi, čerpají ovšem i z amerického country, bluegrass či moravského folkloru.

Jak vidíte, nabídka je opravdu pestrá. Tak neváhejte a posílejte své zvěčněné letní zážitky na adresu redakce@lemurmu.cz. Jako předmět e-mailu uveďte „Soutěž“ a do zprávy vepište své jméno. Otálet se nevyplácí, soutěž končí 25. září, takže na zaslání fotek máte už jen pár dní.

Anna Absolonová