Vyzkoušejte si práci v médiích na vlastní kůži na Multimediálním dni FSS

Již po desáté pořádá Katedra mediálních studií a žurnalistiky Multimediální den, během kterého mohou studenti vysokých i středních škol nahlédnout do světa médií. Uskuteční se 9. 11. 2018 na Fakultě sociálních studií a návštěvníky opět čeká pestrý program.

Fakulta sociáních studií. Foto: Jakub Špiřík/LeMUr.mu

Média se rychle mění a trendy v nich také. Multimediální den studentům nabídne v pátek 9. listopadu na Fakultě sociálních studií (FSS) nejen náhled do fungování nových postupů v médiích, ale i setkání s odborníky a mediálními experty. Pokud studenty zajímá zákulisí natáčení Newsroom 24, panelová diskuze s předními mediálními experty nebo mají zájem položit otázky zkušeným moderátorům, jako je Daniela Drtinová z DVTV, je tato akce určena právě jim.

Multimediální den začne v 9 hodin v aule FSS vyhlášením Ceny Arnošta Heinricha za nejlepší žurnalistické bakalářské práce. Od 9:30 se mohou návštěvníci těšit na panelovou diskuzi na téma televize po televizi, ve které budou experti diskutovat o změnách a vývoji televize, jejího obsahu a její budoucnosti. Zde promluví například Jan Rozkošný z DVTV jakožto šéf tohoto projektu, Petr Szczepanik z Karlovy Univerzity, který je ředitelem divize zpravodajství a televize. Dále návštěvníkům prozradí něco o médiích například Jakub Unger nebo Jaromír Volek z Masarykovy univerzity. Od 10 hodin se poté bude konat jarmark, během něhož si studenti budou moci vyzkoušet práci redaktora České televize, Seznamu či Českého rozhlasu. Studenti si zde zkusí mluvit na kameru, psát přenos online nebo práci reportéra v rozhlasu.

Během dne budou na FSS probíhat také workshopy nazvané Ptejte se Daniely Drtinové, Média o médiích, Jak založit n(N)ový deník či Stoletá ČTK jako moderní multimediální agentura. Pro účast na těchto seminářích se zájemci musí předem přihlásit v ISu.

Na akci budou také diskuse zmíněných hostů, tedy Jana Rozkošného, Petra Szczepanika, Jakuba Ungera a Jaromíra Volka. Daniela Drtinová z DVTV zodpoví dotazy v jednom z workshopů a na závěr vystoupí Tomáš Břínek alias TMBK, který ve svých kolážích satiricky upozorňuje na jednání politiků.