Z fitka na cestu kolem světa? Se Spoteee žádný problém

Běhání na pásu má mnoho výhod, zejména nezávislost na počasí. Některé běžce však může odrazovat jednotvárnost či nudný pohled do zdí posiloven. Dostatečně strhující a motivující nebývají ani televize s hudebními nebo sportovními kanály. Se zajímavým nápadem jak tento problém vyřešit přišel tým studentů, který má již nyní nakročeno směrem k úspěšnému podnikání.

Spoteee nabízí trasy z různých koutů světa. Zdroj: spoteee.cz

Tým mladých lidí, mezi jehož členy se řadí i dva studenti z Masarykovy univerzity, se chopil příležitosti a šikovně zaplnil jednu z mezer na trhu v oblasti sportu a fitness. Nápad udělat běhání na páse mnohem záživnější se brzy setkal s kladnými ohlasy.

„Největší úspěch je, že lidé chválí to, co děláme, je jim to užitečné a baví je se Spoteee běhat,“ říká člen týmu Michal Příkazský. Ze soutěžních umístění si nejvíce cení druhého místa v podnikatelském akcelerátoru StarCube a výhry v soutěži pro začínající podnikatele adVENTURE 2.

Při sportu poznávejte nová místa

Oživit běhání na páse a zároveň zprostředkovat poznání nových míst, to jsou hlavní ambice doprovodných videí Spoteee. Před běžícím pásem je umístěna velká LCD televize, na níž je realisticky promítána trasa vašeho běhu. Můžete se tak proběhnout na nejrůznějších místech na světě a kromě dobrého pocitu ze sportovního výkonu si odnesete i cestovatelský zážitek.

Díky Spoteee se již nebudete dívat do holých zdí posiloven. Zdroj: spoteee.cz

Díky Spoteee se již nebudete dívat do holých zdí posiloven. Zdroj: spoteee.cz

V současné době je Spoteee možné využívat ve čtyřech fitness centrech v Brně. Tvůrcům se však již podařilo zařídit vše potřebné k zahájení prodeje a zájem roste. Důkazem jsou právě probíhající instalace v Praze a další města na sebe nenechají dlouho čekat.

„Nyní se zabýváme vývojem vzdálené správy našeho počítače pomocí internetu, abychom v budoucnu mohli nahrávat nové trasy v posilovnách stovky kilometrů daleko a nemuseli tam osobně,“ doplnil Příkazský.

Zaběhat si v Paříži či Moravském krasu? Volba je na vás

Nabídka tras, z nich máte na výběr, je široká. Již nyní můžete volit z 82 videí o celkovém počtu 143 kilometrů. A nápadů stále přibývá, ať už od samotných autorů nebo spokojených uživatelů. V blízké době se můžeme těšit na trasy ze Slovenska, Rakouska, Itálie, Německa a dalších zemí.

Natáčení těchto videí však není tak jednoduché, jak se může zdát. Zásadní je důkladná příprava i kvalitní zpracování. Podle Michala Příkazského se jedná až o pět hodin práce, z nichž vzejde asi dvacetiminutové video.

Spoteee zaujme především sportovce s touhou vyzkoušet něco nového. Jestli se tato novinka stane standardním a žádaným vybavením veškerých posiloven, ukáže čas. Vlastní názor si však máte možnost udělat již teď. Na stránkách Spoteee na Facebooku poté můžete týmu tvůrců sdělit své dojmy, připomínky či návrhy, jichž si od každého uživatele velmi cení.

Adéla Svobodová