Život za hranicemi bezpečí. Univerzitní kino Scala představí snímek Back2Epicentre

Absolvent Masarykovy univerzity 

Díky dokumentu lidé uvidí, s čím se museli obyvatelé Nepálu potýkat po zemětřesení. Foto: Petr Pospíchal/fotopospichal.cz

Petr Pospíchal představí 2. března svůj dokumentární film o životě v Nepálu plném sutin. Premiéra se uskuteční v půl šesté odpoledne v Univerzitním kině Scala.Univerzitní kino Scala zprostředkuje divákům pohled do Nepálu půl roku poté, co jej zasáhlo jedno z největších zemětřesení v jeho historii. Půlhodinový dokument s názvem Návrat do epicentra je oslavou lidské vůle a odhodlání. Představí nejen příběhy lidí ze zasažených oblastí, ale i záběry z obnovování oblasti Nubri Valley. Diváci také uvidí, jaké komplikace s sebou nese stavba odolného obydlí v nepříznivých podmínkách.

V závěru promítání odhalí autor snímku střípky z produkce a vzniku dokumentu. Následná přednáška organizace Člověk v tísni nastíní potíže spojené s misí v Nepálu. Program završí promítání snímku Děvče z rýžového pole, který pojednává o životě nepálské holčičky žijící v divoké přírodě uprostřed rýžových polí. Vstupné na promítání je dobrovolné.

O projektu Návrat do epicentra se dozvíte více na oficiálních stránkách.

Kristýna Šopfová